Print

Rewalska Kraina Słońca

Zachód Słońca w Rewalu fot. Robert Dajczak(kolor żółty)
10,0 km – nawierzchnia mieszana (asfalt, kostka, szutry)
0,00 km – początek szlaku – Rewal, wejście do hali sportowej od strony ul. Kamieńskiej. Jedziemy w kierunku północnym, po 100 m skręt w prawo w ul. Szkolną. Dalej znów po 100 m skręt w prawo w ul. Słowackiego, a następnie w lewo do ul. Nowy Świat, w którą skręcamy w prawo.

 

0,70 km – skrzyżowanie ulic: Nowy Świat, Władysława Łokietka i Matejki (początek Wschodniego Szlaku Łącznikowego).

Skręt w lewo w ul. Matejki,
 a po 100 m skręt w prawo w ul. Piastowską. Lekki zjazd.

1,25 km – skrzyżowanie ulic: Piastowskiej i Klifowej. Skręt w lewo w ul. Klifową, zwaną na tym odcinku aleją miłości. Mijamy pomniki Romea i Julii oraz Małego Księcia i róży. Po lewej ul. Różana wzdłuż której zasadzono wiele gatunków róż. Lekki podjazd. Na szczycie taras widokowy z panoramą na Bałtyk. Poniżej zabezpieczenia inżynieryjne tego odcinka wybrzeża.

2,00 km – z ul. Klifowej wjazd w ul. Mickiewicza. Po prawej stronie mijamy posterunek policji, straży gminnej a następnie budynek miejscowego magistratu.
2,40 km – skręt w ulicę Westerplatte. Po lewej mijamy pomnik papieża Jana Pawła II u stóp kościoła parafialnego. U zbiegu ulic Westerplatte i Saperskiej, po prawej stronie, pomnik przyrody – jedyny znany okaz ostrokrzewu kolczastego w formie drzewa.

2,70 km – wjazd w ul. Saperską, którą docieramy do ul. Dworcowej. Po drodze mijamy przystań rybacką, a następnie pomnik rybaka (ul. Saperska jednokierunkowa – powrót zalecany ulicami Dworcową do ronda i potem Warszawską).
3,40 km – skrzyżowanie ul. Dworcowej i Kamieńskiej. Skręt w prawo i jazda drogą
 rowerowo-pieszą w kierunku Trzęsacza.

4,70 km – centrum Trzęsacza, skrzyżowanie ul. Kamieńskiej i Pałacowej. Skręt w lewo w ul. Pałacową (wskazane przejście z rowerem przejściem dla pieszych). Odcinek pokrywa się ze szlakiem„Śladami Zabytków Architektury”.

4,95 km – skręt w lewo w ul. Dworcową. Po ok. 100 m. mijamy przystanek Nadmorskiej Kolei 
 Wąskotorowej w Trzęsaczu. Nadal jazda na wprost (droga przez pola).

6,20 km – skręcamy w lewo w ul. Kasztanową prowadzącą do widocznych w dali
 zabudowań. Dojazd do skrzyżowania.

6,90 km – skrzyżowanie. Po lewej stronie w odległości około 150 m budynek zabytkowego dworca w Rewalu na trasie Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej. Skręt w prawo (droga gruntowa), jedziemy wzdłuż torów kolejowych.

8,25 km – docieramy do zabudowań osady Śliwin. Po lewej stronie przystanek Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej. Przejazd na wprost w ul. Spacerową. Po około 150 m skręt w Aleję Lipową, którą za przejazdem kolejowym wjeżdżamy (na wprost) w ul. Słoneczną.


9,30 km – Skrzyżowanie ul. Słonecznej z ul. Kamieńską (droga nr 102). Skręt w lewo na drogę rowerowo-pieszą i po chwili (na przejściu dla pieszych) przechodzimy z rowerami na równoległą do ulicy drogę rowerowo-pieszą, którą docieramy na wysokość hali sportowej i zespołu szkół sportowych w Rewalu.


10,00 km – Rewal. Koniec szlaku.