Swoją nazwę miejscowość zawdzięcza… przypadkowi. Tak się złożyło, że przez dwa pierwsze lata po II wojnie światowej nikt tutaj nie zamieszkał. Gdy więc nadawano polskie nazwy miejscowościom na Ziemiach Odzyskanych, nie ma co się dziwić, że taka a nie inna łatka została przypięta tej osadzie.

Pustkowo przez lata wyspecjalizowało się w przyciąganiu rodzin z dziećmi oferując odpowiedni standard lokalowy ale także sporo wytchnienia od letniego zgiełku typowego dla wielu letnich kurortów. Miejscowość jest rozpoznawalna także wśród miłośników sportu. Od lat 80. promowało tenis ziemny, a w ostatnich latach jego odmianę pochodzącą z południa Europy, czyli tenis plażowy. Tutaj odbywa się największy na polskim wybrzeżu turniej w tej dyscyplinie. Swoje miejsce odnajdują w Pustkowie także zwolennicy siatkówki plażowej.

Od niedawna miejscowość zyskała nową atrakcję – replikę krzyża na Giewoncie. Ogromna, metalowa konstrukcja przyciąga liczne rzesze turystów, niczym wieża Eiffla, nie tylko ze względu na swe religijne znaczenie. Pustkowo stało się ważnym punktem dla pielgrzymów. Stąd rusza wiele katolickich pielgrzymek, w tym najdłuższa w Polsce pielgrzymka na Jasną Górę, czy motocyklowa pielgrzymka od Bałtyku do Tatr.

Atrakcje Turystyczne

Aktualności

Majówka w Pustkowie

Wspomnienia na plaży

[/tdc_zone]

Skip to content