W piątek 17 stycznia 2014 r. rozegrana została 10. kolejka Rewaligi. Pomimo remisu Drink Team’u z Oldbojami i wysokiego zwycięstwa CIPR-u nie doszło do zmiany lidera.

Dziesiąta kolejka Rewaligi, pomimo szczerych chęci i zaangażowania drużyn, które w myśl zasady „bij mistrza” próbowały zmienić układ w tabeli, nie przyniosła zmiany na szczycie tabeli.

W meczu wieczoru Oldboje wysoko zawiesili poprzeczkę Drink Team’owi i tylko łut szczęścia pozwolił liderowi wyrwać jeden punkt i zachować pierwsze miejsce.

Bo tak naprawdę to właśnie rewalscy Oldboje od początku meczu prowadzili grę, stwarzając sobie więcej dogodnych sytuacji do zmiany wyniku. Niestety brak skuteczności sprawił, że spotkanie zakończyło się wynikiem nierozstrzygniętym i podziałem punktów.

Drugi mecz wieczoru to kolejny w tej edycji Rewaligi pojedynek Dawida z Goliatem. I choć po ostatnich występach Bizona wydawało się, że drużyna z Cerkwicy ma już kryzys za sobą, to wysoka porażka z CIPR-em z pewnością nie podbudowała morale drużyny. CIPR natomiast, pozostając nadal jedyną drużyną bez porażki po raz kolejny udowodnił, że ma pomysł na grę i będzie głównym pretendentem do tytułu mistrza.

Jednak najwięcej emocji dostarczył ostatni mecz wieczoru, w którym Muzeum Trzęsacz podejmowało Akwen Team. Dużo ciekawych zagrań za strony dwóch drużyn, wysokie tempo gry i aż 7 bramek mogło podobać się kibicom w rewalskiej hali sportowej.  Pewne i zasłużone zwycięstwo piłkarzy reprezentujących trzęsackie muzeum nie daje wątpliwości, że słaba dyspozycja z pierwszej rundy to już historia, a miejsce w final four komu, jak komu ale Muzeum się należy.

A oto wyniki 10. kolejki:

Oldboje Wybrzeże Rewalskie – Drink Team 2:2

Bramki:
Drink Team: Girczyc J., Goły Ł.
Oldboje: Cepek K., Wojtowicz Ł.

żółte kartki:
Kujawski D., Girczyc J. (obaj Drink Team)

CIPR Jantar Rewal – Bizon 1977 Cerkwica 10:0

Bramki:
CIPR: Bogusz K. x3, Kwiatkowski Mikołaj x3, Kwiatkowski Michał x2, Płoch Ł., Kinka P.

żółta kartka: Kaczyński T. (Bizon)

Akwen Team – Muzeum Trzęsacz  1:6

Bramki:
Muzeum: Wójtowicz Ł. x4, Karczewski M., Sułek Ł.
Drink Team: Drapik Dawid

DRINK TEAM – 22
CIPR – 19
OLDBOJE WYBRZEŻE REWALSKIE – 19
MUZEUM TRZĘSACZ- 13
AKWEN TEAM – 11
STOCZNIOWIEC – 8
BIZON 1977 – 6
DZIKIE ORŁY MOW – 4

Najskuteczniejsi strzelcy

1. Kamil Bogusz 22
2. Mikołaj Kwiatkowski 18
3. Łukasz Wójtowicz 14

Fotorelacja Robert Dajczak