Wielkie emocje w finale Rewaligi!

W piątek 12 stycznia odbył się wielki finał 7.edycji rewalskiej amatorskiej ligi futsalu. Na ten wyjątkowy dla sympatyków Rewaligi wieczór zaplanowane zostały trzy spotkania, mecz o miejsce 5, o miejsce 3 oraz finał. Po uroczystej prezentacji wszystkich drużyn w tle hymnu Ligi Mistrzów do rywalizacji przystąpiły zespoły Young Wolves oraz SPNS Trzebiatów. Młodym Wilkom, którzy przez 4 pierwsze kolejki prowadzili w tabeli został „tylko” mecz o 5 miejsce. SPNS w każdym meczu zaprezentował się bardzo dobrze, ale zawsze brakowało koncentracji do ostatniego gwizdka i bardzo często w ostatnich minutach zespół z Trzebiatowa tracił decydujące bramki. W starciu o 5 lokatę w końcowej klasyfikacji lepsi okazali się zawodnicy SPNS, którzy wygrali 5:2 a hat-trickiem popisał się Przemysław Miller.

Mecz o brązowe medale to pojedynek Bizona Cerkwica z ubiegłorocznym triumfatorem drużyną Termexu Mrówka Trzebiatów. Ekipa z Trzebiatowa przez całe rozgrywki nie przypominała tej mistrzowskiej drużyny z ubiegłego roku, na finiszu jednak zdołała zagrać o 3 miejsce i po bardzo dobrym meczu pokonał swoich rywali z Cerkwicy 4:1.

Wielki finał to mecz Gold-Budu z OSP, obydwa zespoły przez całą rundę zasadniczą grały najrówniej i najskuteczniej. W pełni skoncentrowani bez żadnych braków kadrowych obie ekipy stanęły do walki o najlepszą drużynę w rozgrywkach 2017/2018 . Mecz rozpoczął się po myśli Gold-Budu, a bramkę dającą prowadzenie zdobył Krzysztof Andrzejewski, ich radość jednak nie trwała długo bo wyrównał Mikołaj Kwiatkowski. Pojedynek dwóch najlepszych drużyn był bardzo wyrównany, na boisku nie brakowało walki i ogromnego zaangażowania z obydwu stron. Po pięknej bramce Jacka Girczyca Gold-Bud wyszedł na prowadzenie, którego już nie oddał do końca meczu a dwie szybkie kontry Kamila Bogusza dały końcowe zwycięstwo i radość drużynie Gold-Budu. OSP stać było jeszcze na jedną bramkę którą strzelił Adam Wojciechowski.

Najlepszym strzelcem całych rozgrywek z 16 bramkami został Robert Pałka z drużyny OSP Niechorze, a najlepszym bramkarzem Adrian Bujalski z SPNS Trzebiatów.

Nagrody dla najlepszych drużyn oraz zawodników wręczali:

Przewodnicząca Rady Gminy: Marzena Salamon
Radni: Paweł Żoła, Krzysztof Cepek
Prezes Wybrzeża Rewalskiego Rewal: Adrian Żoła

Organizatorzy serdecznie dziękują Agencji Ubezpieczeniowej „Mewa”- Adrian Żoła

Sieci sklepów odzieżowych Diverse

Mecz o 5 miejsce:

SPNS – Young Wolves 5:2

Bramki: Przemysław Miller x3, Łukasz Nowakowski, Artur Skrodzki – Dawid Przygoda x2

Mecz o 3 miejsce:

Bizon Cerkwica – Termex Mrówka Trzebiatów 1:4

Bramki: Kamil Kocieniewski – Bartosz Drzewiecki x2, Daniel Kocur, Mariusz Marcinkowski

Finał:

Gold Bud – OSP Niechorze 4:2

Bramki:
Kamil Bogusz x2, Krzysztof Andrzejewski, Jacek Girczyc – Mikołaj Kwiatkowski, Adam Wojciechowski