W najbliższy piątek, 21 marca o godz. 18: 00 zapraszamy do hali sportowej w Rewalu na wielki finał Rewaligi 2013/14. W turnieju finałowym zmierzą się 4 najlepsze drużyny Rewalskiej ligi futsalu.

O układzie par półfinałowych zadecyduje losowanie, które odbędzie się tuż przed rozpoczęciem rozgrywek. Przypomnijmy, że z pozycji drużyn rozstawionych wystartują Drink Team i Oldboje, które na swoim koncie zgromadziły odpowiednio 32 i 29 punkty. Ich przeciwnikami będą drużyny, które zajęły 3. i 4. miejsce: CIPR Jantar Rewal oraz Muzeum Trzęsacz – po 28 pkt.

W przerwach między meczami organizatorzy przygotowali atrakcje dla kibiców: konkursy z nagrodami i zawodowe pokazy cheerleaderek. Imprezę uświetnią dziewczęta z Grupy Senior Maxi Energa Słupsk, które na co dzień wspierają ekstraklasę koszykarską w Słupsku. W dniach 14-16 marca Cheerleaders Maxi Energa zajęły 3. miejsce na Mistrzostwa Polski Cheerleaders, gdzie będzie walczyły z prawie 90 zespołami o udział w Mistrzostwach Europy i Świata 2014.

W rozgrywkach tegorocznej Rewaligi wzięło udział 8 zespołów z terenu gminy Rewal i gminy Karnice. W fazie eliminacyjnej każda z 10-osobowych drużyn rozegrała po 14 meczy w dwóch rundach. W 56 meczach strzelono łącznie 369 bramek, co dało średnią 6 goli na mecz.

W piątkowy wieczór okaże się, która z 4 drużyn zdobędzie tytuł mistrza 3. edycji Rewaligi. W poprzednich 2 edycjach zwyciężały kolejno Drink Team i Muzeum Trzęsacz. Jak pokazała historia, w finałach Rewaligi wszystko może się zdarzyć, a o ostatecznym rozstrzygnięciu mogą zadecydować niuanse, takie jak dyspozycja psychofizyczna zawodników w danym dniu, czy chociażby łut szczęścia w losowaniu par półfinałowych.

Cokolwiek się jednak nie wydarzy jednego możemy być pewni – sportowych emocji nie zabraknie, bo każda z drużyn z finałowej czwórki zrobi wszystko, żeby zwyciężyć.