Niechorski park znajduje się tuż obok plaży. Stanowi najpopularniejsze miejsce wieczornych spacerów, gdyż zachody słońca przebijającego się pomiędzy drzewami tworzą niezapomniany spektakl.

Głównym punktem parku jest pomnik. W 1972 roku postawiono na poniemieckim cokole pomnik typowy dla okresu PRL: „Byliśmy – Jesteśmy – Będziemy”. Cokół stanowił wcześniej podstawę pomnika upamiętniającego 19 obywateli Małego i Dużego Niechorza, którzy polegli podczas I wojny światowej. Odsłonięto go w 1922 roku. Istniał, choć pozbawiony tablicy, jeszcze w latach 50. ubiegłego stulecia i służył jako miejsce wywieszania ogłoszeń i obwieszczeń. Chcąc spiąć klamrą oba pomniki z inicjatywy mieszkańców w 2017 powstała nowa tablica nawiązująca zarówno do polskiej, jak i niemieckiej przeszłości Niechorza.

Wzdłuż głównej alei w parku w 2018 roku postawiono tablice nawiązujące do początków polskości w tej miejscowości. Dokumentują także wielowiekowe rybackie tradycje Niechorza. To doskonała plenerowa lekcja historii dla tych, którzy przyjeżdżając do nadmorskich osad chcieliby wiedzieć o nich coś więcej.