21 marca 2014 r. w hali sportowej w Rewalu odbył się turniej finałowy Final Four Rewalskiej Amatorskiej Ligi Futsalu. W finale Drink Team pokonał Muzeum Trzęsacz 4:0, zdobywając po raz drugi tytuł Mistrza Rewaligi. Trzecie miejsce zajęła drużyna Oldbojów Wybrzeża Rewalskiego.

Emocje finałowe III. edycji Rewaligi już za nami. Znamy już nowego mistrza -Drink Team, zespół, który nieprzerwanie od ośmiu kolejek zajmował pozycję lidera rewalskiej ligi futsalu. Podobnie jak rok temu losowanie par nie było szczęśliwe dla drużyny CIPR Jantar Rewal, posiadającej wyraźną słabość do Drink Teamu, z którym nie wygrała jeszcze ani razu. Kto wie, jak potoczyłyby się rozgrywki finałowe gdyby CIPR wylosował bardziej pasującego rywala – Muzeum. Niemniej jednak trzeba pamiętać, że aby zostać mistrzem Rewaligi trzeba umieć wygrywać również z niewygodnymi rywalami, a ta sztuka nie udała się żadnej z drużyn, oprócz Drink Teamu, który zarówno w półfinale jak i w finale nie dał szans swoim przeciwnikom wygrywając gładko 4:2 i 4:0. Szczególnie jednak może cieszyć piłkarzy Drink Team’u fakt, że w finale pokonali Muzeum – zeszłorocznego pogromcę, któremu ulegli 1:2. Rewanż udał się zatem w stu procentach.

Na pochwałę zasługuje drużyna Oldbojów, która potrafiła podnieść się po wysokiej porażce w półfinale, by w pięknym stylu zwyciężyć CIPR w meczu o III. miejsce aż 5:1. Wielkie słowa uznania należą się przede wszystkim Krzysztofowi Gusterowi, który, pomimo, że nie został wybrany przez kapitanów drużyn najlepszym piłkarzem Rewaligi, należał z pewnością do wyróżniających się zawodników i potrafił swoją grą niejednokrotnie przeważyć szalę zwycięstwa na korzyść swojej drużyny.

Największy zawód swoim kibicom sprawiła chyba drużyna CIPR Jantar Rewal, która pomimo olbrzymiego potencjału nie potrafiła wykorzystać swoich atutów w decydujących rozstrzygnięciach. Trudno powiedzieć, czy przyczyną takiego stanu rzeczy była słabsza dyspozycja dnia zawodników, czy raczej kwestia słabej psychiki. Jedno jest pewne – czwarte miejsce w przypadku takiej drużyny jak CIPR trzeba rozpatrywać raczej w kategorii porażki.

Finały 3. edycji Rewaligi uświetniły cheerleaderki z grupy Senior Maxi Energa Słupsk, które na co dzień dopingują ekstraklasę koszykarską w Słupsku. Dziewczęta z Grupy Cheerleaders Maxi Energa zajęły 3. miejsce na XVII Mistrzostwach Polski Cheerleaders, które odbyły sie w marcu tego roku w Łochowie.

Królem Strzelców III. edycji Rewaligi został Łukasz Wójtowicz (Muzeum), który zgromadził na swoim koncie 30 bramek. Jest to nie lada wyczyn, zważając na fakt, że Łukasz brał udział w rozgrywkach dopiero od 5. kolejki. Drugi miejsce w rankingu najskuteczniejszych strzelców zajął zeszłoroczny tryumfator – Kamil Bogusz (CIPR), który umieszczał 29 razy piłkę w siatce rywali. Ta jednobramkowa porażka jest tym bardziej gorzka, że Kamil od samego początku rozgrywek był liderem aż do ostatniej kolejki, w której wyprzedził go aktualny król strzelców.

W piątkowy wieczór ogłoszono również zdobywców nagród indywidualnych. Według kapitanów drużyn najlepszym zawodnikiem okazał się Łukasz Goły (Drink Team), najlepszym bramkarzem – Szymon Jabłoński (Drink Team), natomiast za najlepszego zawodnika młodego pokolenia uznano Piotra Dąbrowskiego z Akwenu Team.

Podsumowując rozgrywki III. edycji Rewaligi należy zaznaczyć, że tegoroczne zawody różniły się od ubiegłorocznych nie tylko pod względem ilości strzelonych bramek, których padło o 62 mniej niż w zeszłorocznych zmaganiach. Słabszy był również ogólny poziom zawodów, bowiem już po pierwszej rundzie zarysował się wyraźny podział na 2 grupy, w których pierwsze 4 drużyny wyraźnie odbiegały poziomem od pozostałych. Mamy nadzieję, że w następnej odsłonie Rewaligi to się zmieni i znów będziemy świadkami wyrównanej i emocjonującej sportowej walki na najwyższym amatorskim poziomie.

Centrum Informacji Promocji Rekreacji Gminy Rewal – organizator Rewaligi 2013/14 pragnie serdecznie podziękować drużynom, kibicom, sędziom oraz wszystkim osobom, które uczestniczyły w organizacji imprezy i wspierały swoją pomocą i dobrym słowem. Dziękujemy i zapraszamy do udziału w IV edycji Rewaligi już w październiku br.

Final Four wyniki

Drink Team – CIPR Jantar Rewal 4:2
Bramki: Drink Team: Girczyc Jacek x2, Wlaźlak Tomasz x2
CIPR: Bogusz Kamil, Kwiatkowski Mikołaj
żółta kartka: Kamil Bogusz (CIPR)

Oldboje Wybrzeże Rewalskie Rewal – Muzeum Trzęsacz 0:5
Bramki: Muzeum: Wójtowicz Łukasz x2, Jarecki Jarosław x2, Samulski Paweł

CIPR Jantar Rewal – Oldboje Wybrzeże Rewalskie Rewal 1:5
Bramki: CIPR: Bogusz Kamil, Mikołaj Kwiatkowski ( samobójcza)
Oldboje: Guster Krzysztof x3, Wojtowicz Michał,

Drink Team – Muzeum Trzęsacz 4:0
Bramki: Drink Team: Wlaźlak Tomasz x2, Girczyc Jacek, Mamiński Mariusz
żółta kartka: Mateusz Szkurłat (Drink Team)

Wyniki końcowe Rewaligi 2013/14

1. Drink Team
2. Muzeum Trzęsacz
3. Oldboje Wybrzeże Rewalskie Rewal
4. CIPR Jantar Rewal
5. Stoczniowiec
6. Akwen Team
7. Bizon 1977 Cerkwica
8. Dzikie Orły MOW Rewal

Nagrody indywidualne:

Król Strzelców – Łukasz Wójtowicz (Muzeum Trzęsacz) – 30 bramek
Najlepszy Zawodnik – Łukasz Goły (Drink Team)
Najlepszy Bramkarz – Szymon Jabłoński (Drink Team)
Najlepszy Zawodnik Młodego Pokolenia – Piotr Dąbrowski (Akwen Team)