Śliwińska społeczność od dawien dawna hucznie obchodzi Zielone Świątki, stare ludowe święto dziś związane z kościelnymi obchodami Zesłania Ducha Świętego. Tegoroczne Zielone Świątki przypadają na 8 czerwca i właśnie tego dnia w Śliwinie odbędzie się tradycyjne Święto Ludowe w wiejskim klimacie pełnym przepychu, kolorów, dobrego jedzenia i głośnej muzyki.

Kto jeszcze nie miał okazji uczestniczyć w tej imprezie, powinien zaplanować niedzielę w Śliwinie. Organizatorzy zapewniają dobrą zabawę, która poza elementami ludowymi obfitowała będzie w wiele niespodzianek. W programie wydarzenia znajdą się między innymi występ zespołu tańca ludowego, orkiestry dętej, muzyka na żywo w wykonaniu zespołu Tomasz Girczyca No Name, zabawy dla najmłodszych z klaunem Tomim, konkurencje sportowe, sławetny konkurs Rzut Kaloszem Sołtysa o Złote Widły, degustacja pieczonej świni po śliwińsku oraz występ gwiazdy wieczoru, zespołu disco polo Mega Dance. Całość poprzedzi zielonoświątkowa, polowa Msza Święta, która zacznie się o godzinie 15:00.

Sołtys Śliwina Jarosław Zelwak wraz z Radą Sołecką, Radny Ryszard Gutowski oraz Centrum Informacji Promocji i Rekreacji zaprasza na niezapomnianą zabawę.