W ostatnią niedzielę odbyło się 39 Święto Ludowe. Impreza ta tradycyjnie przypada w Święto Zesłania Ducha Świętego zwane potocznie Zielonymi Świątkami. Termin Zielonych Świątków jest ruchomy i zależy od Świąt Wielkiej Nocy dlatego też w tym roku przypadał na 9 czerwca. Dla mieszkańców Śliwina to najważniejsze wydarzenie w całym roku. Do hucznej imprezy przygotowują się kilka miesięcy wcześniej. Tegoroczny festyn organizowali wspólnymi siłami Stowarzyszenie Nasz Śliwin oraz Pani Sołtys Anna Nadarzyńska wraz z Radą Sołecką i Pani Radna Joanna Lewicka.. O smaczne tradycyjne jedzenie zadbały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich.

Punktualnie o 13.00 rozpoczęła się polowa Msza Święta celebrowana przez księdza Krzysztofa Przybyłło – proboszcza rewalskiej parafii. Po zakończeniu rozpoczęła się część artystyczna imprezy. Jako pierwsza wystąpiła orkiestra dęta z gryfickiego Domu Kultury Red Swing Low, która o lat nakręca śliwińskie święto. Potem przed publicznością pojawiali się kolejni artyści: zespół ludowy Czerwona Róża, zespół Tańca Ludowego z LO w Gryficach, zespoły muzyczne No Name i Cord. Spore zainteresowanie wzbudził wśród zgromadzonych pokaz walk młodych adeptów tajskiego boksu z Klubu Sportowego Nak Muay Rewal. Imprezę prowadził Robert Bochenko. Na boisku pojawił się ulubieniec dzieci Klaun Tomi ze swoim bąbelkowym show. Tysiące baniek mydlanych unosiło się w powietrze.

Tradycją śliwińskiej imprezy stała się rywalizacja o złote widły Sołtysa. W konkurencji pt. Rzut Kaloszem rywalizowało prawie 20 osób a tegorocznym zwycięzcą został Pan Piotr z Rewala

Przez całą imprezę zgromadzonym na placu uczestnikom towarzyszyła wspaniała muzyka zachęcająca gości do energicznego tańca. Na zakończenie nocną dyskotekę poprowadził DJ Tommy G.

Serdeczne podziękowania należą się sponsorom, dzięki którym co roku możemy spotykać się na śliwińskiej imprezie. Są nimi:

Gaz System S.A główny wykonawca gazociągu Baltic Pipe
Bank Spółdzielczy w Gryficach
Starostwo Powiatowe w Gryficach
Zachodniopomorski Urząd Marszałkowski
Zachodniopomorska Izba Rolnicza
Radny Sejmiku Zachodniopomorskiego Artur Łącki
Krystyna i Stanisław Aleńkuć – Solaris
Magdalena i Sławomir Aleńkuć
Joanna i Piotr Skoczeń – Stoltur
Sebastian Rosiak – Rancho
Sławomir i Marek Szczepaniak – Albatros
Joanna i Maciej Sieczkowscy
Beata i Krzysztof Fedorowicz „Tenzi”
Agnieszka i Tomasz Tasarz – Tawerna Rybacka
Marta i Bartosz Kordyńscy – SEO Rewal
Krzysztof Brozio – Motylarnia
Paweł Łukaszczyk – Ciuchcia Retro
Iwona i Waldemar Waliccy – Alcest
Antoni Grabalski – GAMA
Małgorzata i Tomasz Fil
Tomasz Tomaszewicz i Bożena Sypucińska
Joanna i Robert Skiba – Apartamenty Silence