W tym roku, po dwuletniej przerwie powróci jedno z najważniejszych i najbardziej unikatowych wydarzeń na wybrzeżu – „Święto Śledzia Bałtyckiego”. To już XIX edycja tej wyjątkowej imprezy odbywającej się na placu przy Latarni Morskiej w Niechorzu. Od zawsze celem tego wydarzenia było podtrzymanie i rozpowszechnianie tradycji rybołówstwa morskiego na Bałtyku, jego znaczenia dla mieszkańców regionu i promowanie lokalnych produktów.

Tegoroczne „Święto Śledzia Bałtyckiego” odbędzie się w niedzielę, 10 lipca o godz. 14:00, na placu przy Latarni Morskiej w Niechorzu. W programie przewidziano wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. Zaprezentowana zostanie rekonstrukcja historyczna oraz pokaz dawnego rybołówstwa. Możliwe będzie zapoznanie się z kulinarnymi tradycjami naszego regionu, a także degustacja śledzia w rozmaitych odsłonach. Tradycyjnie odbędzie się również konkurs z nagrodami na najlepszą potrawę z udziałem Śledzia Bałtyckiego, króla Naszego święta. Na placu rozstawią się jarmarki z lokalnymi produktami i rękodziełem, a dzieci będą mogły spędzić czas na edukacyjnych zabawach i animacjach. Na imprezie nie zabraknie również występów zespołów ludowych i szantowych, które jeszcze bardziej podkreślą tradycjonalny i morski charakter tego dnia. Wystąpią takie zespoły jak Majtki Bosmana, Nierobbers, Chór Amber Singers, Przepióreczki, Czerwona Róża i Jacek Wójcikiewicz. Prowadzącym imprezę będzie już wszystkim dobrze znany Robert Bochenko.

Organizatorem XIX Święta Śledzia Bałtyckiego jest Gmina Rewal oraz Stowarzyszenie Miłośników Tradycji Rybołówstwa Bałtyckiego. Całe wydarzenie nie odbyłoby się również bez wsparcia naszych sponsorów i partnerów, na których zawsze możemy liczyć. Głównym sponsorem tegorocznego Święta Śledzia jest firma Gaz-System S.A. realizująca jedno z największych przedsięwzięć infrastrukturalnych w naszym kraju – projekt BALTIC PIPE. Organizację wspiera Powiat Gryficki i Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu. Patronat medialny sprawuje Kurier Szczeciński.

Serdecznie Zapraszamy!!!