W sobotę 10 marca po raz dziewiąty odbył się finał gminnego konkursu Mamy Talenty. Tegoroczna edycja, w nieco skromniejszej oprawie okazała bardzo udana, po części dzięki ogromnym staraniom organizatorów a po części dzięki niezwykłemu zbiegowi okoliczności.

Dla tych, którzy oglądają w telewizji tzw. talent show z pewnością znana była historia Macieja Czaczyka. Maciej jako młody chłopak w 2011 roku wygrał II Edycję „Must Be The Music” realizowaną przez Polsat. Dwa lata później ogłosił publicznie, że kończy karierę po czym stąpił do Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie. I tak się złożyło, że obecnie przebywa na praktykach w szkole w Pobierowie. Organizatorzy postanowili wykorzystać okazję i namówili, obecnie już kleryka Macieja Czaczyka aby wystąpił oraz zasiadł w jury naszego konkursu Mamy Talenty.

Tak więc sobotnia impreza rozpoczęła się „trzęsieniem ziemi” a następnie kolejni uczestnicy stopniowo dozowali napięcie. W zmaganiach konkursowych wzięło udział 11 uczestników i zespołów prezentujących różne formy artystycznej ekspresji: taniec, muzykę, śpiew, poezję i rysunek.

Jury, jak co roku, miało niełatwy wybór kogo ale ostatecznie zdecydowało się nagrodzić:
III miejscem Marcelinę Lewandowską za jej rysunki i poezję. Marcelina długo i z pasją opowiadała o swojej twórczości i inspiracjach co z urzekło całą publiczność. II miejsce zajął Eryk Czerwiński za brawurowe wykonanie na gitarze elektrycznej własnej kompozycji. I miejsce przypadło Natalii Setlik, która przepięknie zaśpiewała utwór „Titanium”

Nagrodę publiczności otrzymała Aleksandra Ryczko za urocze wykonanie piosenki „Zostań moją przyjaciółką”. Ponadto wyróżnienie otrzymała Amelia Lipiecka za oryginalny układ taneczny.

Za rok będziemy obchodzić okrągłą 10 edycję i może już dziś warto zastanowić się nad formułą tego konkursu. Wielu widzów wyrażało opinię, że obecna chyba się już wyczerpała, trudno w obiektywny sposób oceniać różne dziedziny sztuki tym samym kryterium. Największą część uczestników stanowili wokaliści i muzycy może warto pójść w tym kierunku.

Jest jeszcze jedna konkluzja jaka przychodzi do głowy: mamy sporo utalentowanej młodzieży i powinniśmy zapewnić im warunki do rozwoju. Kiedyś w GOKu były zajęcia muzyczne, plastyczne, fotograficzne i wiele innych. Na to pewnie już nie będzie nas stać ale zatrudnienie jednego nauczyciela śpiewu chyba nie zrujnuje  Gminy Rewal.

Na koniec jeszcze podziękowania.

Organizatorzy pragną podziękować wspaniałemu jury: Matyldzie Bylickiej, Mateuszowi Mateckiemu, Sławkowi Szafrańskiemu oraz ks. Maciejowi Czaczykowi.
Serdeczne podziękowania dla osób zaangażowanych, bez których ciężko byłoby to zorganizować: Tamara Husejko-Wojciechowska, Nadia Gościniak, Malwina Setlik,  Aneta Lipiecka  i Małgorzata Sobolak.
Imprezę prowadzili z werwą i zaangażowaniem: Pola Opasała i Staś Rogowski 🙂

Redakcja Widoki.info pragnie pogratulować i podziękować organizatorom: Muzeum Rybołówstwa Morskiego oraz Radzie Rodziców ZSS Rewal.

źródło: www.widoki.info