„PAMIĘCI MIESZKAŃCÓW GMINY KTÓRZY WRÓCILI Z NIELUDZKIEJ ZIEMI” – taki napis widnieje na pomniku znajdującym się na Placu Sybiraka przy ulicy Mickiewicza w Rewalu.
W minioną sobotę, podczas obchodów ,Światowego Dnia Sybiraka pamiętając o tych bolesnych wydarzeniach, których każde wspomnienie w Sybirakach jest wciąż żywe.
Poseł Artur Łącki, Wójt Gminy Rewal, samorząd Gminy Rewal, Ks. Proboszcz Krzysztof Przybyło, Ks. Proboszcz Stanisław Krzyżanowski, mieszkańcy Naszej Gminy, nie zabrakło również z nami Pana Włodzimierza Kaczyńskiego który był świadkiem wydarzeń z tamtych lat, a zarazem jest mieszkańcem naszej gminy. Oddaliśmy cześć oraz uroczyście złożyliśmy kwiaty i wieńce pod pomnikiem.
Oddaliśmy w tym dniu hołd ofiarom agresji sowieckiej. Żołnierzom i zwykłym polskim obywatelom poległym na Kresach Wschodnich, zamordowanych w Katyniu, zmarłym na zesłaniu i łagrach Sybiru.
Dołóżmy wszelkich starań, aby dramatyczne wydarzenia z tego okresu przetrwały w pamięci i świadomości kolejnych pokoleń.