Polskie plaże są pięknie i pełne uroku ale niestety w kwestii ich czystości zajmujemy dalekie miejsca europejskich rankingach. Oczywiście nie odpowiada za to nikt inny, tylko my. Puste butelki, puszki, papierki od batonów – to nieodłączny element letniego krajobrazu nad polskim morzem. Efekt jest taki, że najpiękniejsze miejsca toną w śmieciach pozostałych po sezonie, które potem dostają się do morza i bardzo negatywnie wpływają na środowisko.

CO MOŻEMY ZROBIĆ? Wiele!

W sobotę 21 września odbyło się wielkie sprzątanie plaży. Impreza zorganizowana przez Gaz-System S.A. głównego wykonawcy gazociągu Baltic- Pipe oraz pod patronatem honorowym Wójta Gminy Rewal.
Licznie zgromadzona młodzież z naszych szkół, rodzice i inni uczestnicy otrzymali worki, rękawiczki i narzędzia a następnie ruszyła do pracy. Przez kolejne godziny udało się zebrać kilka przyczep śmieci, które szpeciły nasze plaże i wydmy. Przy wsparciu Wodociągów Rewal, udało się ich sprawnie pozbyć.

Po powrocie do głównej bazy akcji, na uczestników czekały upominki, poczęstunek i dalsza zabawa. Konkursy, zabawy edukacyjne i warsztaty trwały do godziny 17.00. Zadowolona młodzież została do samego końca.

Akcja Sprzątanie Plaży to kolejny krok do upowszechnienia edukacji ekologicznej. Połączenie społecznego aktywizmu z zabawą i nauką najlepszy sposób aby wychowywać młodzież w świadomości ważnych problemów otaczającego nas świata.

Wójt Gminy Rewal – Konstanty Tomasz Oświęcimski pragnie gorąco podziękować za zorganizowanie tej imprezy oraz okazaną pomoc:
– firmie Gaz-System S.A.,
– agencji JET EVENTS sp. z o.o.
– Młodzieży i nauczycielom i dyrektorom szkół w Pobierowie, Niechorzu i Rewalu
– Wodociągom Rewal S.A.
– Panu Tomaszowi Kwiatkowskiemu
– wszystkim mieszkańcom i gościom, którzy wzięli udział

Serdecznie dziękujemy i zapraszamy na kolejne akcje 🙂