Podsumowanie 8. kolejki Rewaligi W piątek, 19 grudnia w rewalskiej hali odbyła się ostatnia w tym roku kolejka Rewalskiej Amatorskiej Ligi Futsalu. W trzech spotkaniach piłkarze strzelili 22 bramki. W tej kolejce zobaczyliśmy gola nr 200, którego strzelcem był Krzysztof Andrzejewski z drużyny Juniorzy Wybrzeże Rewalskie.

W meczu kolejki Drink Team po bardzo emocjonującym spotkaniu pokonał Muzeum Trzęsacz Hattrick Pub 4:3

W pierwszym meczu na boisko wyszli piłkarze NSR Trzebiatów oraz ich rywale CIPR Jantar Rewal. CIPR podrażniony porażką w ostatniej kolejce chciał się zrehabilitować i wygrać ten mecz, NSR który na razie ma na koncie 3 punkty chciał powalczyć o jak najlepszy rezultat mając na uwadze, że ich przeciwnicy nie zagrali w najmocniejszym składzie. W szeregach CIPR-u zabrakło Wojciecha Pankiewicza oraz Krzysztofa Kubasa. Pomimo osłabienia CIPR szybko przeszedł do ataku, a głównym motorem napędowym był Piotr Kinka. Ofensywna i szybka gra pozwoliła piłkarzom CIPR-u na gładką wygraną 6:0 i tym samym pierwsze miejsce w tabeli Rewaligi.

NSR Trzebiatów – CIPR JANTAR REWAL 0:6
Bramki:
CIPR: Kinka Piotr x3, Kwiatkowski Mikołaj x2, Płoch Łukasz
żółta kartka: Domoń Daniel (CIPR)

W drugim pojedynku zmierzyli się Juniorzy Wybrzeża Rewalskiego z Oldbojami także Wybrzeża Rewalskiego. Kolokwialnie można ująć, że piłkarzy dzieli różnica pokolenia i dlatego ten pojedynek wywołał tyle emocji wśród kibiców. Piłkarsko po stronie Oldbojów przemawiało doświadczenie i ogranie w hali, po stronie zaś Juniorów wytrzymałość, szybkość oraz technika. Cechy motoryczne w końcowym rozrachunku okazały się bardziej przydatne i pozwoliły odnieść kolejne zwycięstwo w 8 kolejce Rewaligi. Po szybkim prowadzeniu 2:0 Juniorów, Oldboje zdobyli bramkę kontaktową i chcieli nawiązać walkę z młodszymi rywalami, ci jednak nie pozostawili złudzeń i wychodząc szybkimi kontrami dołożyli jeszcze 3 gole aby ostatecznie wygrać 5:1. Kolejny raz strzeleckim instynktem wykazał się Krzysztof Andrzejewski który ma już na koncie 17 goli i jest liderem klasyfikacji najlepszych strzelców.

JUNIORZY WYBRZEŻE REWALSKIE – OLDBOJE WYBRZEŻE REWALSKIE 5:1
Bramki:
Juniorzy: Andrzejewski Krzysztof x3, Żoła Tomasz, Wojtowicz Michał
Oldboje: Górniak Marek

Ostatnim meczem 8. kolejki było starcie ubiegłorocznych finalistów, Drink Team podejmował Muzeum Trzęsacz Hattrick Pub. Dwie drużyny doskonale się znające, niejednokrotnie ze sobą rywalizujące zawsze na najwyższym poziomie to mogło zapowiadać nic innego jak świetne widowisko w rewalskiej hali. Nie inaczej było na boisku, doskonała gra z obydwu stron oraz świetne interwencje bramkarzy to główne cechy tego spotkania. Z przebiegu gry i wyniku minimalnie lepsi byli piłkarze Drink Teamu, ale różnice były znikome. Obydwa zespoły zagrały świetny mecz, Drink Team który uzyskał prowadzenie i broił go do końca, oraz Muzeum które do ostatniego gwizdka goniło wynik i było o krok od wyrównania w ostatniej sekundzie meczu, na pochwałę zasługuje bramkarz Drink Teamu Szymon Jabłoński , który uratował swoją drużynę przed utratą punktów. Takich meczy chcielibyśmy więcej oglądać w rywalizacji 4 edycji Rewaligi.

MUZEUM TRZĘSACZ HATTRICK PUB – DRINK TEAM 3:4
Bramki:
Muzeum: Wójtowicz Łukasz, Sułek Łukasz, Ksobiech Sławek
Drink Team: Kujawski Dawid x2, Mamiński Mariusz, Kocieniewski Kamil
żółta kartka: Girczyc Jacek (Drink Team)

8. kolejkę sędziowali Krzysztof Pluciński oraz Waldemar Ignaszewski

Zapraszamy na forum na facebooku: www.facebook/Rewaliga