W piątek, 12 grudnia w rewalskiej hali odbyła się 7.kolejka Rewalskiej Amatorskiej Ligi Futsalu. W czterech spotkaniach piłkarze strzelili 28 bramek. W meczu kolejki Bizon Cerkwica po bardzo emocjonującym spotkaniu pokonał CIPR Jantar Rewal 2:0

Jako pierwsi na placu gry stawili się piłkarze Dzikich Orłów oraz Drink Teamu. W tym sezonie Dzikie Orły nie zdobyły jeszcze punktu i nic nie wskazywało, że to się zmieni po 7 kolejce. Drink Team wyszedł na ten mecz w bardzo eksperymentalnym składzie, mianowicie ich bramkarz Szymon Jabłoński wyjątkowo zagrał w polu, a w bramce zastąpił go Szymon Opasała. Pomimo zmienionego i bardzo okrojonego składu zawodnicy Drink Teamu nie dali najmniejszych szans Dzikim Orłom, którzy po raz kolejny doznali porażki. Po ostatnim gwizdku wynik na tablicy to 10:2 dla Drink Teamu, porównując ostatnie osiągnięcia Dzikich Orłów to pomimo porażki ich forma wskazuje na rosnącą. Oby w rundzie rewanżowej wzrosła na tyle by rywalizować o zwycięstwa.

Dzikie Orły – Drink Team 2:10

Bramki:

Dzikie Orły: Haszczewicz Łukasz x1, Wołk Tomasz x1

Drink Team: Kocieniewski Kamil x5, Girczyc Jacek x3, Goły Łukasz x1, Zgierski Daniel x1

 W drugim meczu oglądaliśmy Oldbojów Wybrzeża Rewalskiego Rewal którzy rywalizowali z Young Boyz. Mecz bardzo dobrze ułożył dla zawodników Young Boyz, którzy od samego początku ruszyli do zdecydowanego ataku. Taktyka ta okazała się bardzo skuteczna bo szybko przyniosła prowadzenie drużynie Young Boyz. Z przebiegu meczu widać było przewagę rywali Oldbojów, byli szybsi, dokładniejsi i przede wszystkim skuteczniejsi. Z biegiem czasu ta sytuacja jednak zaczynała się zmieniać, Oldboje strzelili bramkę i poczuli wiatr w żaglach, Young Boyz grał bez żadnej zmiany spowodowanej brakiem rezerwowych i to było głównym powodem zmiany stylu gry. Oldboje uwierzyli w siebie i poszli za ciosem wyrównując a w samej końcówce strzelając zwycięskiego gola. To było pierwsze zwycięstwo drużyny Oldbojów w tym sezonie Rewaligi.

Oldboje Wybrzeże Rewalskie – Young Boyz 4:3

Bramki:

Oldboje: Górniak Marek x1, Górniak Józef x1, Badaszewski Tomasz x1,

samobójcza x1

Young Boyz: Karbowiak Mateusz x1, Czynsz Dominik x1, Karbowiak Irek x1

 

Na 19:30 zaplanowano starcie Juniorów Wybrzeża Rewalskiego Rewal z NSR Trzebiatów. Rywalizacja dwóch debiutantów, ale w zgoła odmiennych nastrojach gdyż Juniorzy są w walce o najlepszą czwórkę, a NSR walczy o miejsca w dolnej części tabeli. Rzeczywistość zestawienia tabeli okazała się odzwierciedleniem w rywalizacji na boisku. Szybkie ataki Juniorów przyniosły bramkę już w 1 minucie spotkania a strzelcem był Michał Wojtowicz. Juniorzy wyszli w dość mocno okrojonym składzie, w przeciwieństwie do swoich rywali którzy stawili się w komplecie. Mimo starań i ambitnej walki piłkarzom NSR nie udało się pokonać młodszych kolegów, którzy po raz kolejny udowodnili że będą się liczyć w walce finałowej rozgrywek.

Juniorzy Wybrzeże Rewalskie – NSR Trzebiatów 5:2

Bramki:

Juniorzy: Wojtowicz Michał x2, Anastaziuk Kamil x1, Osówniak Patryk x1, Andrzejewski Krzysztof x1

NSR: Serwoński Kamil x1, Kosztowny Kamil x1

żółte kartki: Piotr Stolarczyk, Kamil Serwoński (NSR)

 W ostatnim piątkowym boju 7. kolejki Rewaligi spotkały się drużyny z samego szczytu tabeli. Bizon Cerkwica zagrał z CIPR-em Jantar Rewal. Mecz był niezwykle zacięty i emocjonujący, żadna z drużyn nie chciała stracić bramki, choć sytuacji nie brakowało i tu na pochwałę zasługuję bramkarz Bizona Bartosz Kiedrowski, który w pierwszej części spotkania popisał się kilkoma świetnymi interwencjami. Przyczynił się również do tego, że pierwszej połowie nie oglądaliśmy ani jednego gola co jest bardzo mało spotykane w rozgrywkach halowych. Druga część podobnie jak pierwsza to bardzo dużo walki, rywalizacji bark w bark i interwencje bramkarzy. Bizon jednak ma w swoim składzie Mariusza Wlaźlaka który już niejednokrotnie pokazywał w tym sezonie że potrafi w decydujących momentach strzelić tą najważniejszą bramkę, w tym przypadku był to gol dający prowadzenie Bizonowi. Pomimo bardzo ambitnej postawy CIPR-u nie udało się strzelić bramki wyrównującej, a nawet stracili na 2:0 i Bizon z dorobkiem 15 pkt został nowym liderem grupy.

Bizon Cerkwica – CIPR Jantar Rewal 2:0

Bramki:

Bizon: Wlaźlak Mariusz x1, Hercyk Paweł x1

żółta kartka: Rafał Procek (Bizon Cerkwica)

 7. kolejkę sędziowali Zygmunt Broda oraz Marek Szymański.

Zapraszamy na forum na facebooku: www.facebook/Rewaliga