W piątek 13 lutego w Pobierowie rozegrano 12. kolejkę Rewaligi. Rozgrywki dużymi krokami zbliżają się do finału, który odbędzie się 27 marca tradycyjnie w hali sportowo-widowiskowej w Rewalu. Drużyny cały czas walczą o awans do najlepszej „czwórki”, jeszcze żaden zespół nie jest pewien występu w finale dlatego nie zabraknie emocji do ostatniego meczu rundy rewanżowej.

O 18:00 na boisko wybiegli piłkarze CIPR-u oraz Young Boyz. W tabeli te dwa zespoły dzieli przepaść, na placu gry takiej różnicy jednak już nie było. Piłkarze Young Boyz bardzo wysoko postawili poprzeczkę swoim przeciwnikom, że aż trudno uwierzyć że zespół takim potencjałem ma tylko 7 punktów po 12 kolejkach. CIPR nadal nie gra w swoim optymalnym składzie i musi w każdym meczu walczyć na 100% o zwycięstwo. Nie inaczej było tym razem, pojedynek z Young Boyz to była ciężka przeprawa mówili po meczu zawodnicy CIPR-u, ofensywna i skuteczna gra Young Boyz pozwoliła im strzelić 4 gole i prowadzić w pierwszej części meczu. Po zmianie stron to CIPR już dominował a sygnał do ataku dał Piotr Kinka, którego akcje robiły różnice i pozwoliły wygrać mecz drużynie CIPR-u.

CIPR Jantar Rewal – Young Boyz 6:4
Bramki:
CIPR: Kwiatkowski Mikołaj x3, Kinka Piotr, Domoń Krzysztof, samobójcza
Young Boyz: Janowski Mikołaj, Kęmpiński Damian, Karbowiak Arkadiusz, Karbowiak Mateusz

Drugim meczem piątkowego wieczoru było starcie Oldbojów z Muzeum Trzęsacz. Muzeum już tradycyjnie w rundzie rewanżowej gra zdecydowanie lepiej i zdobywa pełną pulę punktów. Aktualnie zajmują 5 pozycję w tabeli i muszą wszystko wygrywać aby myśleć o finałach. Pomimo, że w piątek zagrali w eksperymentalnym składzie z Piotrem Górskim w bramce, to pewnie pokonali Oldbojów i tracą już tylko 1 punkt do premiowanego awansem 4 miejsca.

Oldboje Wybrzeże Rewalskie – Muzeum Trzęsacz Hattrick Pub 2:5
Bramki:
Oldboje: Górniak Marek, Górniak Józef
Muzeum: Sułek Łukasz x2, Maćkowski Mateusz, Samulski Paweł, Kordowski Kamil
żółta kartka: Iwanów Grzegorz (Muzeum)

Pojedynkiem wieczoru zapowiadał się mecz Juniorzy kontra Bizon, po bardzo dobrej postawie w rundzie jesiennej Juniorzy zdecydowanie obniżyli loty. Niespodzianka rozgrywek wygrywała mecz za meczem i wydawać by się mogło że awans do finałów to tylko formalność, aby zbliżyć się do walki o mistrzostwo Rewaligi musieli wygrać mecz z Bizonem. Na boisku dominował tylko jeden zespół i był to Bizon, który dosłownie zdemolował Juniorów. Bardzo dobre zawody rozegrali bracia Wlaźlakowie, którzy wypracowywali i zdobywali gole.

Bizon Cerkwica – Juniorzy Wybrzeże Rewalskie 11:4
Bramki:
Bizon: Wlaźlak Tomasz x4, Wlaźlak Mariusz x3, Szulc Robert x3, Procek Rafał
Juniorzy: Anastaziuk Kamil x2, Andrzejewski Krzysztof, Osówniak Patryk

NSR Trzebiatów – Drink Team 0:3 (walkower)

12. kolejkę sędziowali Krzysztof Pluciński oraz Waldemar Ignaszewski.

Wyniki poszczególnych kolejek, tabele rozgrywek i klasyfikacje króla strzelców znajdą Państwo tutaj:

https://rewal.pl/index.php/turysta/sport/rewaliga-14-15

Zapraszamy na forum na facebooku: www.facebook/Rewaliga