Po paru latach przerwy Gmina Rewal wróciła do sprawdzonego zwyczaju organizowania spotkań w sprawie przygotowań przedsezonowych. 20 maja 2019 w ośrodku Sandra Spa, mieliśmy okazję wysłuchać zaproszonych, przez Wójta Gminy Rewal, gości – prelegentów przedstawiających informacje na temat pracy, wyzwań, zagrożeń ale też i sukcesów poszczególnych służb oraz instytucji działających na terenie gminy.

Poza przedstawicielami gminnych organów gościliśmy przedstawicieli Sanpeidu, Policji, Straży Granicznej, Pogotowia Ratunkowego, Straży Pożarnej, Urzędu Morskiego i Nadleśnictwa.

Tematy które omawiano, początkowo oscylowały wokół sezonu letniego ale poruszano również niezwykle istotne kwestie przyszłości turystyki i co za tym idzie planowanych, dłuższej i krótszej perspektywie inwestycji.

Dyskusje na ważne dla gminy tematy to najlepsza forma komunikacji w małych społecznościach takich jak nasza. Z pewnością więc tego typu konferencje będą organizowane regularnie i dlatego już dziś serdecznie zapraszamy