Pomysł wspólnego biegania, polegającego na skupieniu jak największej liczby pasjonatów tego rodzaju aktywności narodził się w październiku 2004 r. w Londynie. Bezpłatne imprezy sportowe oparte na rekreacyjnym bieganiu czyli tzw. parkrun szybko zyskały popularność przyjmując się również w Polsce.

W tym roku odbył się już X Weekend Polska Biega, którego datę organizatorzy wyznaczyli na 23- 25 maja 2014 r. To właśnie w tych dniach w polskich miastach, miasteczkach i wsiach można było wziąć udział we wspólnym bieganiu.

Również gmina Rewal znana z bogatej bazy sportowej oraz doskonałych warunków krajobrazowo – przyrodniczych sprzyjających aktywności fizycznej, zorganizowała w ramach ogólnopolskiej akcji, bieg po plaży. Uczestnicy spotkali się 23 maja o godzinie 10:00 przy bazie rybackiej w Rewalu by razem pobiec do Pustkowa pod Bałtycki Krzyż Nadziei, gdzie znajdowała się meta biegu. Bieg poprzedziła obowiązkowa rozgrzewka przy muzyce. Przed biegaczami była czterokilometrowa trasa, którą utrudniała dodatkowo wysoka temperatura przekraczająca 30 stopni Celsjusza. Na mecie biegacze mogli ochłodzić się wodą i pokrzepić bananem. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom.

Wydarzenie tradycyjnie już cieszyło się dużym zainteresowaniem, szczególnie wśród uczniów lokalnych szkół. Do biegu stanęło 180 osób wśród których znaleźli się uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkół Sportowych w Rewalu, Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Pobierowie oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Niechorza, chłopcy z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Rewalu, turyści i mieszkańcy. Koordynatorem całej akcji z ramienia Wydziału Centrum Informacji Promocji i Rekreacji Gminy Rewal był Pan Tomasz Lachawczak.