Owoce mają pozytywne moce – 12 czerwca 2014 roku w Szczecinie odbyła się konferencja ,,Owoce maja pozytywne moce”. Na spotkaniu zorganizowanym przez przedstawicieli Agencji Rynku Rolnego w Szczecinie dokonano podsumowania realizacji projektu ,,Owoce w szkole”, w którym biorą udział uczniowie klas I-III naszej szkoły.

Projekt realizowany jest w szkole od 5 lat. Uczniowie otrzymują bezpłatnie w ciągu roku szkolnego, w wyznaczonych tygodniach porcje owoców i warzyw gotowych do spożycia. Realizacja tego projektu wpisuje się w zadania Szkoły Promującej Zdrowie, którą jesteśmy od 14 listopada 2013r. Za propagowanie idei zmiany nawyków żywieniowych młodego pokolenia, nasza szkoła  otrzymała na konferencji wyróżnienie Dyrektora Agencji Rynku Rolnego w Szczecinie.
Jolanta Tomczuk-Zając

Święto Bajki

23 maja 2014 roku w Szkole Podstawowej w Rewalu dzieci z klas I-III bawiły się na Święcie Bajki. Organizatorkami tego dnia były pani J .Zając, B. Kral, L. Solarska, M. Makar- Heppner. Spotkanie miało na celu rozbudzenie zainteresowań czytelniczych dzieci, wdrożenie do poszanowania książek, stworzenie okazji do zaprezentowania się i znajomości literatury przez dzieci.  Uczniowie dzięki ciekawym opowieścią pani Barbary Kral zgłębili tajemnice baśni i bajek.Rozmawiali  na temat treści czytanych  wierszy oraz uczyli się jak szanować  książki. Panie z edukacji wczesnoszkolnej  przygotowały mnóstwo interesujących zadań. Dzieci rozwiązywały zagadki dotyczące znanych bajek, uzupełniały bajkowe  cytaty, dobierały odpowiednie rekwizyty do baśni. Wielką frajdę maluchom sprawiła zabawa plastyczna, podczas której należało  wykonać piernikową chatę. Na podstawie wylosowanych z worka przedmiotów ,dzieci odgadywały tytuł baśni. Wiele radości przysporzyła również  zabawa w „skojarzenia”, czyli odgadywanie tytułów bajek z ciągu nazw przedmiotów charakterystycznych dla danego utworu. Ostatnia konkurencja polegała na wysłuchaniu fragmentów bajek czytanych przez wróżkę i  rozpoznaniu ich tytułów. Impreza zakończyła się przedstawieniem pt. ,,Czerwony Kapturek – historia pokręcona”, którą  dla uczniów pod kierunkiem J. Tomczuk- Zając, przygotowali studenci II roku pedagogiki  Akademii  Humanistyczno – Ekonomicznej  w Łodzi.

,,Noc z Hobbitem”, to hasło wzbudziło ogromne zainteresowanie  uczniów klasy V Szkoły Podstawowej w Rewalu. Realizowany projekt to inna forma spotkania ze szkolna lekturą J.R.R.Tolkiena. Nocne spotkania w szkole, miało miejsce 23 maja 2014 roku.  Uczniowie klasy piątej prezentowali efekty swoje pracy związane z lekturą ,,Hobbit, czyli tam i powrotem”.

Podczas nocy  odbyła się projekcja dwóch części  filmu .Uczniowie grali w zaprojektowaną grę planszową-wędrówka Bilba i jego drużyny tam i z powrotem .Ogromnym  zainteresowaniem cieszyła się rewia mody i kulinaria mieszkańców  Szerokiego Świata. Nie zabrakło tańców. Podobnie jak w powieści, bohater  Bilbo Bagins  rozwiązywał zagadki, uczestnicy spotkania także mieli okazję zmierzyć się z rebusami, kalamburami i zagadkami Goluma. Realizacja zadań w projekcie dostarczyła  uczniom wiele radości i mądrego obcowania z książką. Przeczytanie lektury było punktem wyjścia do realizacji powierzonych grupom zadań. Wspólne zmagania, praca na lekturą i opracowanie zadań dla kolegów ,to wspaniały sposób na integrację zespołu klasowego jak  również wskazanie dzieciom ciekawszych  możliwości spędzania wolnego czasu.
Jolanta Tomczuk-Zając