11 marca w hali sportowo-widowiskowej w Rewalu odbył się Wielki Finał 5.edycji rewalskiej amatorskiej ligi futsalu. Po zakończeniu rundy zasadniczej najlepsza „czwórka” walczyła o mistrzostwo Rewaligi. System rozgrywek przewidywał cztery spotkania: dwa półfinały, mecz o 3 miejsce oraz stracie finałowe.

W pierwszym półfinale OSP Niechorze – lider po rundzie zasadniczej zmierzyło się z czwartą drużyną Termexem Trzebiatów. Przed spotkaniem pewnym faworytem była ekipa z Niechorza, ale Termex zapowiadał, że sprawi niespodziankę i wyeliminuje OSP. Pierwsze minuty meczu to bardzo rozważna gra z obydwu stron, jedni i drudzy zdawali sobie sprawę że jeden błąd może ich wykluczyć z gry w finale. Sygnał do ataku dal niezawodny w tym sezonie najlepszy strzelec OSP i  całej Rewaligi Mikołaj Kwiatkowski. Do przerwy OSP prowadziło 2:0. Na moment do głosu doszli zawodnicy z Trzebiatowa i złapali kontakt strzelając dwie bramki autorstwa Bartka Drzewieckiego. OSP jednak szybko odpowiedziało trafieniami Bartłomieja Juszczaka, Krzysztofa Domonia, Łukasza Płocha oraz Adama Wojciechowskiego. Pewnym zwycięstwem 6:2 drużyna z Niechorza awansowała do finału.

W drugim meczu półfinałowym walczyli zawodnicy Drink Teamu  oraz Bizona Cerkwica, czyli drużyny z miejsca drugiego oraz trzeciego. W tym pojedynku faworyta nie było, obydwa zespoły przez cały sezon prezentowały zbliżony poziom dlatego ten mecz zapowiadał się bardzo ciekawie. Na szybkie prowadzenie wyszli piłkarze z Cerkwicy po dwóch bramkach niezawodnych braci Wlaźlaków, bramkę kontaktową ale Drink Teamu jeszcze przed przerwą zdobył Krzysztof Lisowski. Po zmianie stron Robert Szulc podwyższył wynik na 3:1, a w odpowiedzi Jacek Girczyc dał nadzieję swojej drużynie strzelając na 3:2. Od tego momentu strzelali już tylko zawodnicy Bizona pozbawiając szans swoich rywali na grę w finale. Na listę strzelców wpisali się Michał Drzewiecki, Robert Szulc oraz Paweł Hercyk.

Mecz o 3 miejsce czyli starcie dwóch przegranych drużyn w półfinałach, w „finale pocieszenia” walczyli zawodnicy Drink Teamu oraz Termexu Trzebiatów. Drink Team zaczął bardzo ofensywnie co w końcowym rezultacie przyniosło zamierzony skutek. Szybkie trzy bramki w wykonaniu piłkarzy Drink Teamu ewidentnie podcięły skrzydła Termexowi. Trafienia zanotowali Kamil Kocieniewski, Jacek Girczyc oraz Krzysztof Lisowski. Zaliczka trzech trafień pozwoliła Drink Teamowi kontrolować przebieg meczu. Bramkę honorową dla Termexu zdobył ich najlepszy zawodnik Mateusz Szpringer.

Wielki Finał to wydarzenie na które czeka sie od pierwszej kolejki, ale aby w nim zagrać trzeba awansować do najlepszej „czwórki” i wygrać mecz półfinałowy. OSP Niechorze oraz Bizon Cerkwica to dwie ekipy które tego dokonały i walczyły ze sobą w ostatnim pojedynku 5. edycji Rewaligi. Mecz rozpoczął się w od mocnego uderzenia z obydwu stron, najpierw gol Krzysztofa Kubasa dla OSP, a chwilę później wyrównujące trafienie Michała Drzewieckiego. Kilka minut później po raz kolejny przypomniał o sobie król strzelców Mikołaj Kwiatkowski zadając dwa ciosy swoim rywalom. Bizon odpowiedział golem Tomasza Wlaźlaka i znów zrobiła się bardzo nerwowa sytuacja na boisku a sędziowie zmuszeni byli ukarać czerwoną kartką zawodnika Bizona Roberta Szulca i ten zawodnik nie mógł już uczestniczyć w finale. W samej końcówce spotkania Bizon wycofał bramkarza, zrobił to jednak tak niefortunnie że do pustej bramki trafił Mikołaj Kwiatkowski i już chyba nikt nie wątpił kto zostanie mistrzem 5. edycji rewalskich rozgrywek ,a gdyby ktoś taki się znalazł to Mikołaj rozwiał wszystkie wątpliwości strzelając na 5:3  przypieczętowując swoją koronę króla strzelców.

Klasyfikacja końcowa 5.edycji Rewaligi:

  1. OSP Niechorze
  2. Bizon Cerkwica
  3. Drink Team
  4. Termex Trzebiatów
  5. Gold-Bud Team
  6. Oldboje Wybrzeże Rewalskie
  7. Sparta Gryfice
  8. Juniorzy Wybrzeże Rewalskie

Nagrody indywidualne Rewaligi 2015/2016

Najlepszy strzelec – Mikołaj Kwiatkowski (OSP Niechorze) 32 bramki

Najlepszy bramkarz – Mateusz Twarowski (OSP Niechorze)

Najlepszy zawodnik młodszego pokolenia – Oskar Marcinkowski (Termex Trzebiatów)

Najlepszy zawodnik starszego pokolenia – Krzysztof Guster (Oldboje Wybrzeże Rewalskie)

Odkrycie Rewaligi 2015/2016 – Maciej Rogowski (Sparta Gryfice)

Bramka nr 100 – Krzysztof Andrzejewski (Juniorzy Wybrzeże Rewalskie)

Bramka nr 200 – Arkadiusz Szustek (Gold-Bud Team)

Bramka nr 300 – Dominik Cyrulik (Juniorzy Wybrzeże Rewalskie)

Organizatorzy Rewaligi serdecznie dziękują sponsorom za pomoc w organizacji rozgrywek: Restauracji i Dyskotece Robinson Crusoe,  Agencji Ubezpieczeniowej PZU „Mewa” Adrian Żoła, Ośrodkowi Wczasowemu w Rewalu  „Adria” Anita i Krzysztof Ostapko oraz „Nawigatorowi SPA” w Rewalu Państwu Ewie i Wojciechowi Schweitzer.