Skończyły się wakacje i powoli życie szkolne nabiera tempa. Początek nowego roku szkolnego to świetny okres na organizację szkolnych wycieczek i krótkich wypadów nad morze, tym bardziej, że po pięknych, słonecznych wakacjach zapowiada się nie mniej pogodny wrzesień. Mając to na uwadze, Nadmorska Kolej Wąskotorowa, jak co roku przygotowała wrześniową ofertę edukacyjną.

Edukacyjna Podróż w Czasie to sprawdzony już projekt, skierowany do dzieci i młodzieży szkolnej, mający na celu przekazanie informacji o historii, tradycjach i bogactwie kulturowym regionu w ciekawy i nietuzinkowy sposób. Jest to pomysł godny rozważenia, bo przyjemność, czerpana z obcowania z naturą została tu połączona z edukacją w atrakcyjnej formie i co nie mniej ważne – w promocyjnych cenach.

Projekt obejmuje 3 wersje wycieczki edukacyjnej. W wersji podstawowej wycieczka składa się z przejażdżki koleją wąskotorową połączonej ze zwiedzaniem Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu. W muzeum, oprócz zwiedzania ekspozycji marynistycznych uczniowie będą mieli okazję uczestniczyć w prelekcji pod nazwą „Poławiacze Bursztynu” i dowiedzieć się wielu przydatnych informacji, np., kiedy i gdzie wybrać się na poszukiwania bursztynu lub w jaki sposób odróżnić prawdziwy bursztyn od szkiełka, czy kamyka.

W drugiej wersji (Pakiet Historyczny) wycieczka obejmuje dodatkowo zwiedzanie Multimedialnego Muzeum w Trzęsaczu, gdzie przy wykorzystaniu nowoczesnych technik multimedialnych można poznać historię ruin średniowiecznego kościoła na klifie i zobaczyć efekty walki człowieka z morskim żywiołem. Pakiet Przyrodniczy – to najnowsza wersja projektu, obejmuje przejazd koleją wąskotorową, zwiedzanie Muzeum Rybołówstwa Morskiego z lekcją tematyczną pt. „Flora i Fauna Wybrzeża Bałtyku” oraz wstęp do Motylarni w Niechorzu. W Motylarni, podczas prelekcji pt. „Życie i Zwyczaje Motyli Tropikalnych”, uczniowie będą mogli dowiedzieć się o cyklu życia motyli i poznać zwyczaje tych niezwykłych owadów.

W każdym z wariantów gwarantowana jest ciekawa przygoda z edukacyjną w tle, jako alternatywne uzupełnienie lekcji przyrody lub historii.

Więcej szczegółów na www.kolej.rewal.pl