W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia turyści, spędzający urlop na rewalskim wybrzeżu mieli po raz kolejny możliwość skorzystania z zimowych przejażdżek nadmorską wąskotorówką, a przy okazji, mogli wraz z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy wesprzeć oddziały noworodkowe w całej Polsce.

Tym razem pogoda okazała się łaskawsza niż w latach ubiegłych i we wtorkowy, świąteczny poranek, amatorów spacerów po nadmorskich okolicach przywitało piękne słońce. Sprzyjająca aura przełożyła się również na większe zainteresowanie turystów świątecznymi kursami Nadmorskiej  Kolei Wąskotorowej, podczas których kwestowali wolontariusze z gryfickiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ogólnopolskiej zbiórce w pociągach nadmorskiej wąskotorówki towarzyszyła ekipa telewizji TVN, która, jako patron medialny, już po raz drugi relacjonować będzie na żywo finał kultowej akcji charytatywnej z 26-letnią już tradycją.

Nadmorska Kolej Wąskotorowa serdecznie dziękuje panu Pawłowi Kamińskiemu – szefowi gryfickiego sztabu WOŚP oraz wolontariuszom Fundacji, którzy poświęcili swój wolny czas na zbiórkę pieniędzy w pociągu oraz wszystkim pasażerom, którzy hojnie włączyli się do akcji Fundacji, przekazując datki na rzecz oddziałów neonatologicznych. Po przeliczeniu kwoty przez komisję WOŚP okazało się, że 26 grudnia, podczas 4 świątecznych kursów wolontariusze zebrali do puszek łącznie 925,39 zł, 7 Euro i 20 Koron.

Przypominamy również, że 26. finał naszej narodowej kwesty już za niecałe 2 tygodnie. Zapraszamy do udziału w licytacji WOŚP, która odbędzie się w Gryficach, w niedzielę, 14 stycznia 2018 r. Do wylicytowania będą m in. vouchery na przejazd wąskotorówką w kabinie maszynisty oraz upominki od Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej.