Setki turystów i mieszkańców gminy Rewal odwiedziło dworzec w Rewalu, by wziąć udział w festynie majowym, organizowanym w sobotę, 4 maja 2019 r. przez Nadmorską Kolej Wąskotorową. Imprezę zorganizowała Nadmorska kolej Wąskotorowa przy współpracy z Województwem Zachodniopomorskim i Gminą Rewal.

Koniec weekendu majowego, pomimo niesprzyjających prognoz pogody, serwowanych przez cały tydzień przez wszystkie media, okazał się słoneczny. Słońce, co prawda, często chowało się za chmurami, jednak ani zapowiadanego deszczu, ani porywistego wiatru nie było.Festyn na dworcu w Rewalu rozpoczął się planowo godz. 13. od animacji dla dzieci. Indianin Coco i jego urocza asystentka Ewa wciągnęli do zabawy zarówno dzieci, jak i ich rodziców. Nie brakowało też chętnych do malowania buziek, przy stoisku, zorganizowanym przez niechorską Motylarnię.

Podczas zabawy niespodziewanie pojawili się goście specjalni – Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Jarosław Rzepa oraz Wójt Gminy Rewal Konstanty Tomasz Oświęcimski. Pan marszałek powitał uczestników imprezy po czym zrobił sobie pamiątkowe zdjęcie z Szamanem Coco.

Po animacjach i zabawach część artystyczną rozpoczął duet Tomek Trust& Annie. Małżeństwo Tomasz i Anna Mallek zaprezentowało piosenki szantowe i znane standardy poezji śpiewanej. Na dworcowej scenie w Rewalu artyści nie mieli jednak łatwo, ponieważ ze względu na nadmorski chłód musieli występować w kurtkach, czapkach, a nawet w rękawiczkach, co nie jest często spotykane o tej porze roku.

Na zakończenie imprezy wystąpił zespół Trzy Gitary ze Złotowa w składzie: Marcin Niewęgłowski (ex Czerwone Gitary)- gitara, śpiew, Mirosław Niewęgłowski- bas, śpiew i Sylwester pikulik- perkusja. I choć częste zmiany temperatury powodowały, że rozstrajały się instrumenty i artyści kilka razy w trakcie trwania koncertu musieli dostrajać gitary, to znakomity występ na żywo z pewnością przypadł do gustu publiczności, która świetnie się bawiła, śpiewając razem z zespołem największe przeboje Krzysztofa Klenczona i Czerwonych Gitar.

Organizator Wąskotorowej Majówki – Nadmorska Kolej Wąskotorowa dziękuje za wsparcie i pomoc przy organizacji Województwu Zachodniopomorskiemu, Gminie Rewal, Motylarni w Niechorzu oraz Muzeum Multimedialnemu w Trzęsaczu.