Długi weekend majowy zaprosił do nadmorskich miejscowości gminy Rewal tłumy turystów stęsknionych widoku morza i wakacyjnego klimatu, mimo że do wakacji pozostało jeszcze sporo czasu. Jak co roku gmina Rewal przedstawiła bogatą ofertę majówkową przygotowując różnego rodzaju festyny, pikniki, wydarzenia sportowe i kulturalne. Każdy więc mógł znaleźć coś dla siebie bez względu na to czy wolał kameralne imprezy, czy też poszukiwał sportowych emocji.

Pustkowo i Trzęsacz przygotowały rodzinne pikniki o kameralnym charakterze, które jak zawsze odbyły się w ciepłej i sympatycznej atmosferze. Co warto podkreślić, cały urok majówek w tych miejscowościach wynika z ogromnego wręcz zaangażowania mieszkańców w ich organizację, co powoduje, że można wspaniale spędzić czas czując się tu jak w domu. Co roku w tych niewielkich nadmorskich wsiach można spróbować smacznych potraw przygotowanych przez lokalne gospodynie i gastronomów, wziąć udział w konkursach z ciekawymi nagrodami oraz pobawić się przy muzyce.

W Pobierowie drugi już rok z rzędu odbył się trzydniowy Targ staroci i rękodzieła, gromadzący miłośników antyków oraz artystycznych wyrobów ozdobnych, które mogą nie tylko nabyć ale i pooglądać czy też udać się w sentymentalną podróż zaglądając do starych kredensów i kufrów. Tradycyjnie już 3 maja odbyła się trzecia lekcja śpiewu pieśni patriotycznych pt. „Witaj, majowa jutrzenko” pod przewodnictwem ks. Stanisława Krzyżanowskiego. Wspólne śpiewanie, swoim pięknym głosem uświetniła utalentowana mieszkanka Pobierowa Monika Sianoszek.

Niewątpliwie najbardziej huczna majówka odbyła się w Rewalu na placu z olbrzymimi instalacjami przedstawiającymi szkielety wielorybów. Kilkaset osób bawiło się przy muzyce na żywo w wykonaniu zespołu Pana Tomasza Girczyca. Każdy kto zgłodniał podczas szalonej zabawy mógł upiec kiełbaskę przy wielkim ognisku, zjeść prawdziwą grochówkę wojskową lub też skosztować pysznych dań przygotowanych przez Radę Rodziców przy Zespole Szkół Sportowych w Rewalu i przez Śliwińskie Koło Gospodyń Wiejskich. Najmłodsi uczestnicy festynu majowego mogli wziąć udział w morskiej przygodzie z sympatycznymi piratami na szczudłach oraz obejrzeć magiczne sztuczki przygotowane przez znanego magika Mr Rediego. W czasie zabawy pracownice Referatu Turystyki i Promocji rozdawały przepyszne ciastka z wielorybami, sponsorowane przez miejscową dyskotekę Robinson Crusoe. Wspaniale przygotowane ciastka cieszyły się powodzeniem zarówno wśród dzieci jak i dorosłych. O zmroku na placu pojawiła się grupa Azislight, mistrzowie fireshow, którzy przybyli na wybrzeże rewalskie aż z Krakowa. Grupa złożona z trzech Pań i dwóch Panów dała niezwykły pokaz, których wprowadził zebranych w prawdziwy zachwyt. Zwieńczeniem imprezy był pokaz sztucznych ogni. Uczestnicy rewalskiej majówki bardzo niechętnie opuszczali plac, na którym wciąż było jeszcze kilka tańczących par.