Konopie w przydomowym ogródku

Uprawę konopi indyjskich zlikwidowali w poniedziałek w Gryficach funkcjonariusze Straży Granicznej z Rewala. W przydomowym ogródku, wiadrach i doniczkach rośliny hodował 19-letni gryficzanin, którego zatrzymano. Łącznie strażnicy graniczni zabezpieczyli 62 rośliny w różnej fazie wzrostu, z których szacunkowo można by uzyskać blisko dwa kilogramy suszu.

Należąca do 19-latka domowa uprawa konopi indyjskich znajdowała się na terenie jednej z posesji w Gryficach. Rewalscy strażnicy graniczni znaleźli tam 40 różnej wielkości krzaków konopi indyjskich i 22 sadzonki. Część z nich zapalony ogrodnik hodował w wiadrach i doniczkach, pozostałe rosły w przydomowym ogródku. Według wstępnych szacunków, z roślin można by uzyskać prawie 2 kilogramy suszu o wartości około 74 tys. zł. 19-latek został zatrzymany i po sporządzeniu dokumentacji procesowej zwolniony. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Rośliny zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy Straży Granicznej, którzy prowadzą dalsze postępowanie w tej sprawie po nadzorem Prokuratury Rejonowej w Gryficach.

por. SG Andrzej Juźwiak
rzecznik prasowy
Komendanta Morskiego
Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku