Znamy już zwycięzców konkursu plastycznego z okazji Dnia Kolejarza, ogłoszonego na początku października przez Nadmorską Kolej Wąskotorową. Wytypowanie laureatów nie było proste, bowiem do konkursu zostało zgłoszonych aż 169 prac uczniów z 6 szkół podstawowych.

W konkursie, którego celem była popularyzacja wiedzy o atrakcjach regionu oraz zachęcenie dzieci do aktywności twórczej, wzięli udział uczniowie klas I-III i IV-VIII, łącznie 169 uczestników ze szkół podstawowych w Gryficach, Karnicach, Pobierowie, Rewalu i Niechorzu.

– Zarówno ilość dostarczonych prac, jak ich, jakość i różnorodność przeszła nasze najśmielsze oczekiwania – mówi Janusz Cetera – prezes Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej Sp. z o.o. – Jesteśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni faktem, że w dobie komputerów, telefonów komórkowych i rozrywek, jakimi kusi dziś Internet, nasz konkurs spotkał się z tak dużym odzewem ze strony dzieci i młodzieży szkolnej. Nie mam wątpliwości, że jest w tym ogromna zasługa nauczycieli i dyrektorów szkół, którzy potrafili zmobilizować i zachęcić swoich uczniów do udziału w tym przedsięwzięciu – dodaje prezes nadmorskiej wąskotorówki.

Prace konkursowe oceniało 4-osobowe jury pod przewodnictwem dr Agnieszki Dajczak – wykładowczyni na Wydziale Sztuk Wizualnych Akademii Sztuki w Szczecinie. Członkami komisji byli – Marzena Trzeciak-Tomczyk – nauczyciel plastyki oraz pracownicy Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej: Hanna Nowak oraz Maciej Łozdowski. Wszyscy członkowie komisji konkursowej zgodnie stwierdzili, że wytypowanie laureatów było niezwykle trudne ze względu na wyrównany poziom oraz dużą ilość prac, zgłoszonych do konkursu. W związku z tym jury, oprócz wytypowania pierwszych 3 miejsc w 2 grupach wiekowych postanowiło dodatkowo wyróżnić po 10 najciekawszych prac w każdej z kategorii. Zgodnie z zapisem w regulaminie konkursu, wyróżnione prace zostaną oprawione i wyeksponowane na wystawie w holu dworca kolejowego w Rewalu.

Zwycięzcy w konkursie otrzymają pamiątkowe dyplomy oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe, ufundowane przez Nadmorską Kolej Wąskotorową, a wszyscy pozostali uczestnicy – słodki upominek. O miejscu i terminie uroczystości wręczenia nagród organizator poinformuje zainteresowane osoby w najbliższym czasie.

Organizatorzy konkursu „Nasza Ciuchcia” serdecznie gratulują talentu laureatom i autorom wyróżnionych prac oraz serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom, którzy wzięli udział w konkursie.

Wielkie słowa uznania należą się również dyrektorom i nauczycielom ze szkół, których uczniowie tak licznie wzięli udział w konkursie, oraz paniom Agnieszce Dajczak i Marzenie Trzeciak-Tomczyk, które poświęciły swój cenny czas, by służyć doświadczeniem przy ocenianiu prac naszych młodych artystów.

Wyniki Konkursu plastycznego „Nasza Ciuchcia”

Kategoria  klas I-III:

1. miejsce – Iga Błądzińska – ZSO Pobierowo
2. miejsce – Mateusz Markowicz – SP nr 4 Gryfice
3. miejsce – Kinga Hałuszczak – ZSP Karnice

Kategoria klas IV-VIII:

1. miejsce – Roch Jankowski – ZSP Niechorze
2. miejsce – Natalia Gruszczyńska – ZSO Pobierowo
3. miejsce – Szymon Mruk – ZSP Niechorze

Wyróżnienia w kategorii klas I-III:

Martyna Kawka – ZSO Pobierowo
Stanisław Kupczyk – SP nr 4 Gryfice
Hanna Kuzicka – ZSP Niechorze
Wiktoria Lewicka – SP nr 4 Gryfice
Dorota Miąsek – SP nr 4 Gryfice
Wiktoria Nowak – SP nr 4 Gryfice
Bartek Schramm- ZSO Pobierowo
Antonina Sorbian – ZSO Pobierowo
Helena Sowińska – SP nr 3 Gryfice
Marcel Stawicki – ZSP Karnice
Wyróżnienia w kategorii klas IV-VIII:
Wiktoria Karabowicz – SP nr 3 Gryfice
Wiktor Kępiński – SP nr 3 Gryfice
Bartosz Kużmicki – SP nr 3 Gryfice
Maja Marcinkowska – ZSP Niechorze
Julia Procek – ZSP Karnice
Julianna Skrzyniarz – ZSS Rewal
Maciej Styma – SP nr 3 Gryfice
Katarzyna Swacha – ZSP Karnice
Maciej Wiśniewski – SP nr 3 Gryfice
Zuzanna Żoła – ZSP Niechorze