Jeszcze nie opadły emocje po dwudniowym turnieju Football Cup rozgrywanym na obiektach sportowych w Niechorzu a rozpoczęły się zawody piłkarskie w ramach I Festiwalu piłki nożnej w Gminie Rewal.

Jako pierwsi do rywalizacji przystąpili zawodnicy z roczników 2007/08 i 2005/06. Przez kilka godzin mieliśmy przyjemność obserwować rozgrywki drużyn z Gryfic, Kołobrzegu, Międzyzdrojów oraz naszej Gminy. Zawodnicy naszego klubu na tle swoich rówieśników zaprezentowali się bardzo dobrze i choć w tych kategoriach wiekowych wyniki spotkań nie są najważniejsze to zauważyliśmy systematyczny postęp w rozwoju rzemiosła piłkarskiego. Rywalizacja zawodników w tej kategorii wiekowej jest zawsze pełna pasji, zaangażowania i radości. Każdy z uczestników turniejów otrzymał od organizatorów poczęstunek a w trakcie trwania imprezy przeprowadzono kilka konkursów piłkarskich, które ubarwiły tą sportową rywalizację.

Przed rozpoczęciem meczu ligowego naszych seniorów mieliśmy przyjemność uczestniczyć w skromnej ceremonii poświęconej przekazania podziękowań dla sponsorów naszego klubu oraz wręczeniem odznaczeń ZZPN zasłużonym działaczom i trenerom klubu. W imieniu wiceprezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej ds. piłki amatorskiej Jana Bednarka okolicznościowe odznaki wręczył Dyrektor ZZPN Dariusz Królikowski. Wśród odznaczonych przez ZZPN znaleźli się Wójt Gminy Rewal Robert Skraburski, Przewodniczący Komisji Sportu Gminy Rewal Paweł Żoła, kierownik klubu Wybrzeże Rewalskie Rewal Mariusz Mamiński, trenerzy Tadeusz Piotrowski , Jarosław Włodarczyk, Krzysztof Cepek, działacze Gabriel Salamon, Jerzy Hawrasz oraz wiceprezes LKS Wybrzeże Rewalskie Rewal Michał Wojtowicz a także Prezes LKS Wybrzeże Rewalskie Rewal Adrian Żoła. Zarząd naszego klubu wręczył szczególne podziękowania sponsorom naszego klubu: Wójtowi Gminy Rewal Robertowi Skraburskiemu, Januszowi Zalewskiemu właścicielowi firmy Sandra, Krzysztofowi Majchrzakowi właścicielowi Piekarni Wybrzeże, Jackowi Topoli właścicielowi Agencji Ochrony Mufasa, Pawłowi Bylickiemu właścicielowi OW Dziejba Leśna, Piotrowi Skoczeniowi właścicielowi OW Stoltur, właścicielom OKW Mewa.

Nasza drużyna seniorów w meczu o mistrzostwo ligi okręgowej pokonała swojego przeciwnika drużynę Zootechnika Kołbacz 5:0, tym samym dostarczyła dużo radości naszym kibicom. Przypominamy, że nasz zespół nadal walczy o najwyższe cele w swoich rozgrywkach i gorąco zachęcamy do wspierania naszych zawodników w końcowej fazie rozgrywek. W tym zwycięskim meczu, który był jednym z elementów naszego festiwalu bramki dla drużyny z Rewala zdobywali Kamil Bogusz, Kamil Kocieniewski x 2, Dawid Kujawski i Mateusz Przygoda.

Ostatnim wydarzeniem które odbyło się w ramach festiwalu był turniej sołectw o mistrzostwo Gminy Rewal. Po bardzo zaciętej i pasjonującej rywalizacji wygrała drużyna reprezentująca Niechorze. Drugą lokatę zajął zespół z Pobierowa a trzecie miejsce Rewal. O zaciętości rywalizacji niech świadczy fakt, że o końcowej klasyfikacji zadecydowała liczba zdobytych bramek, gdyż każda z drużyn zdobyła taką samą liczbę punktów. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Jarosława Włodarczyka, który reprezentował barwy Rewala.

Zarząd klubu dziękuje wszystkim osobom, które pomogły w organizacji naszej imprezy a w szczególności mocno zaangażowanym naszym juniorom Danielowi Zgierskiemu, Oliwierowi Mamińskiemu, Wojtkowi Wojtowiczowi i Patrykowi Osówniakowi.

Mamy nadzieję, że nasz festiwal będzie imprezą cykliczną która gromadzić będzie tak jak w tym roku liczną rzeszę sympatyków piłki nożnej.

Prezes Wybrzeża  Rewalskiego Rewal

Adrian Żoła