Wczoraj byliśmy świadkami niesamowitych zmagań podczas biegu „Pobierowo Baltic Run” zorganizowanego przez Gminę Rewal, „Pobierowo Biega” oraz Wodociągi Rewal. Na dystansie 10 kilometrów oraz 5-kilometrowym marszu Nordic Walking, prawie 150 osób przekroczyło linię mety. Była to pierwsza edycja biegu. Biorąc pod uwagę zainteresowanie zawodami stwierdziliśmy, że w Gminie Rewal narodził się właśnie kolejny profesjonalnie zorganizowany bieg uliczny.

Przedstawiamy Naszych zwycięzców na dystansie 10 kilometrów w kategorii mężczyzn 1 miejsce zajął Pan Paweł Murawski z wynikiem 33m 51s, 2 miejsce zajął Pan Kacper Chruscinski z wynikiem 33m 56s, a miejsce 3 zajął Pan Łukasz Szymański z wynikiem 35m 59s. Natomiast na dystansie 10 kilometrów w kategorii kobiet miejsce 1 zajęła Pani Małgorzata Grzyb Krynicka z wynikiem 40m 51s, miejsce 2 Pani Emilia Wolińska z czasem 43m 16s, na zasłużonym 3 miejscu znajduję się Pani Weronika Bysiak, ogromne gratulacje !

Jeżeli chodzi o zwycięzców w 5-kilometrowym marszu Nordic Walking w kategorii mężczyzn 1 miejsce zajął Pan Marek Dołęgowski z czasem 34m 45s, zasłużone 2 miejsce Pan Marian Mańka z wynikiem 37m 10s, natomiast na miejscu 3 znalazł się Pan Andrzej Karolak. Na dystansie 5 kilometrów Nordic Walking w kategorii kobiet miejsce 1 zajęła Pani Sylwia Ziółkowska z czasem 39m 36s, na miejscu 2 Pani Agnieszka Podhajna z wynikiem 41m 30s, Pani Anna Malinowska zajęła miejsce 3 z czasem minimalnie dłuższym, bo 41m 42s, serdeczne gratulacje !

Wszyscy jesteście wspaniali, czekamy na Was w przyszłym roku. Tak jak Wy mamy nadzieję, że ten bieg stanie się już tradycją w Naszej Gminie.

Wójt Gminy Rewal serdeczne podziękowania kieruje dla Policji, OSP Pobierowo i OSP Niechorze, Straży Granicznej, oraz Straży Gminnej za zabezpieczenie trasy biegu.

Panu Sołtysowi, radzie sołeckiej, radnym Gminy Rewal, Katolickiej Szkole Podstawowej w Pobierowie im. Jana Pawła II oraz pracownikom obiektów sportowych dziękujemy za pomoc w organizacji „Pobierowo Baltic Run”

Dziękujemy również za obecność wszystkim zaproszonym gościom, w tym Naszemu Posłowi Na Sejm Arturowi Łąckiemu, mieszkańcom oraz turystom,  którzy świetnie się bawili razem z nami! No i oczywiście, podziękowania kierujemy również do wszystkich sponsorów tych wspaniałych nagród, które wraz z „Pobierowo Biega” mogliśmy przekazać w ręce szczęśliwych zwycięzców losowania!

Mamy moc żeby przy zaangażowaniu Naszych Gminnych sił zrobić naprawdę bardzo dobrą i profesjonalną imprezę sportową o zasięgu regionalnym!

Poniżej krótka fotorelacja z wczorajszego wydarzenia ! Zobaczcie sami co działo się na starcie oraz ulicach Pobierowa.