SONY DSC

VI Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej “FOOTBALL BALTIC CUP NIECHORZE 2019”

W dniach 30.04.-02.05.2019 na obiektach sportowych gminy Rewal w Niechorzu, odbył się tradycyjnie, już po raz szósty Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej “FOOTBALL BALTIC CUP NIECHORZE 2019”, w którym rywalizowali zawodnicy rocznika 2005 i młodsi. Do rywalizacji przystąpiły zespoły z różnych stron Polski: Górnik Zabrze, PSV Łódź, FASE Szczecin, Miedz Legnica, Wybrzeże Rewalskie Rewal, Gryf/SMS Słupsk, MUKS Żaki Szczecin, Warta Poznań, APMM Falubaz Zielona Góra, Podhale Nowy Targ, MUKS Żaki Szczecin 06 , Błękitni Stargard.

W rywalizacji o tytuł mistrzowski tegorocznej edycji ekipy prezentowały ciekawy i wysoki poziom umiejętności piłkarskich . Zacięta rywalizacja miała miejsce od pierwszych meczów grupowych aż do ostatnich finałowych o miejsca.

W przedostatniej fazie półfinałowej turnieju zmierzyły się zespoły FASE Szczecin – Warty Poznań i Górnika Zabrze – Miedzi Legnica. Zwycięzcą pierwszego półfinału został zespół ze Szczecina wygrywając po dogrywce w rzutach karnych, natomiast w drugim półfinale lepsi okazali się zawodnicy z Zabrza zdobywając trzy gole. W sportowych  zmaganiach najlepsi okazali się piłkarze Górnika Zabrze, którzy w meczu finałowym pokonali zespół FASE Szczecin 2-0. Trzecie miejsce w końcowej klasyfikacji wywalczyli zawodnicy Warty Poznań, którzy w ostatnim meczu wygrali 3-0  z zespołem Miedzi Legnica.

Najlepsze zespoły zostały wyróżnione pucharami i nagrodami od sponsorów, które wręczyli zaproszeni goście pan Paweł Żoła Vice Przewodniczący Rady Gminy Rewal i pani Joanna Błachuta kierownik Referatu Sportu, Turystyki i spraw społecznych.

W wyróżnieniach indywidualnych przyznawanych przez organizatorów i trenerów  „Najlepszym zawodnikiem” został Dariusz Stalmach (Górnik Zabrze), „Królem Strzelców”- Aleksander Kubacki (FASE Szczecin) a „Najlepszym Bramkarzem” – Piotr Pardel (FASE Szczecin). Zawodnicy otrzymali pamiątkowe statuetki i nagrody rzeczowe.

Gospodarz turnieju Gmina Rewal dziękuję partnerom i sponsor za wsparcie i pomoc  w organizacji wydarzenia sportowego.

ENEA Operator, ośrodkom wczasowo-wypoczynkowym Mewa, Adria, Węglarz, Haryzma,  MNSposrt salon piłkarski, Be-Winner producent profesjonalnych rękawic bramkarskich, Firmie ZINA oficjalny partner techniczny.