Piątek 13 stycznia to data rozegrania ostatniej finałowej kolejki Pucharu Rewaligi. Na ten dzień zaplanowano 4 pojedynki w kolejności o miejsce 7, miejsce 5, mecz o 3 pozycję oraz finał.

W meczu o  7 miejsce zagrała drużyna L.I.D.E.R.A z ekipą rewalskich Oldbojów, po bardzo szybko strzelonych 4 bramkach przez zawodników L.I.D.E.R.A, do głosu doszli piłkarze Oldbojów i rzutem na taśmę w ostatnich sekundach wyrównali stan rywalizacji na 4:4. Mecz musiał zostać rozstrzygnięty więc zgodnie z regulaminem sędziowie zarządzili konkurs rzutów karnych, w którym lepsi okazali się zawodnicy rewalskich Oldbojów 3:4.

Na godzinę 18:40 zaplanowany był mecz o 5 miejsce Hattrick Pub ze Spartą Gryfice, piłkarze Hattrick Pub nie stawili się na placu gry przez co oddali walkowera swoim rywalom. Sparta Gryfice zajęła ostatecznie 5 miejsce, a oczko niżej uplasowali się zawodnicy Hattrick Pub.

OSP Niechorze kontra Bizon Cerkwica to para meczu o miejsce 3, przed rokiem te dwie drużyny walczyły w wielkim finale V edycji Rewaligi. Podobnie jak przed rokiem tak i tym razem lepsi okazali się zawodnicy OSP Niechorze. Po bardzo emocjonującym pojedynku „strażacy”  wygrali 6:5 z Bizonem i tym samym zajęli 3 miejsce w walce o Puchar Rewaligi.

W finale o Puchar Rewaligi stanęły dwie najlepsze drużyny, Gold-Bud Team oraz ich przeciwnicy Termex Mrówka Trzebiatów. Mecz rozpoczął się od huraganowych ataków zawodników Termexu co przyniosło im szybkie prowadzenie, koncertowo zagrali bracia Kocur zdobywając piękne bramki. Pierwsza część finału zdecydowanie należała do ekipy Termexu. Ożywienia w szeregach „fioletowych” przyniosły zmiany zawodników, po wejściu Erwina Cebulaka, Patryka Osówniaka Gold-Bud zaczął łapać wiatr w żagle. Wykorzystał to ich najlepszy strzelec Krzysztof Guster, który znacznie zmniejszył dystans na tablicy wyników. Termex w swoich szeregach miał jeszcze najlepszego strzelca całych rozgrywek Jacka Chołysa, choć wychodząc na boisko przegrywał w korespondencyjnym pojedynku z Mariuszem Wlaźlakiem który wyprzedzał go jedną bramką. Zawodnik Termexu Mrówka udowodnił że to jemu należy się korona króla strzelców i przypieczętował to strzelając 4 bramki. Gold-Bud do końca walczył, ale w tym spotkaniu lepsi byli zawodnicy Termexu Mrówka Trzebiatów i wygrywając 7:4 zdobyli Puchar Rewaligi.

Końcowa klasyfikacja

 1. Termex Mrówka Trzebiatów
 2. Gold-Bud Team
 3. OSP Niechorze
 4. Bizon Cerkwica
 5. Sparta Gryfice
 6. Hattrick Pub
 7. Oldboje WRR
 8. L.I.D.E.R

Najlepsi strzelcy

 1. Jacek Chołys (Termex Mrówka Trzebiatów) 14 bramek
 2. Mariusz Wlaźlak (Bizon Cerkwica) 11 bramek
 3. Paweł Samulski (Hattrick Pub) 7 bramek

Organizatorzy pragną serdecznie podziękować Adrianowi Żole Agencja Ubezpieczeniowa „Mewa” za ufundowanie nagrody dla najlepszego strzelca.

Sędziom: Zygmuntowi Brodzie, Krzysztofowi Plucińskiemu, Waldemarowi Ignaszewskiemu

Tomasz Lachawczak