Na imprezę koleją, czyli Dzień Dziecka z Wąskotorówką. Ponad 600 dzieci i opiekunów bawiło się w Trzęsaczu na pikniku, zorganizowanym przez Nadmorską Kolej Wąskotorową Sp. z o.o. z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka.

Do udziału w festynie na Orliku w Trzęsaczu Nadmorska Kolej Wąskotorowa zaprosiła dzieci z przedszkoli i podstawówek z terenu Powiatu Gryfickiego oraz uczestników zielonych szkół. Pogoda w piątkowy poranek dopisała, a więc można było się spodziewać wysokiej frekwencji. I tak też było. Już ok. godziny 10 na obiekcie sportowym w Trzęsaczu zaczęli pojawiać się pierwsi uczestnicy pikniku, ale prawdziwe oblężenie nastąpiło z chwilą przyjazdu pierwszego pociągu z od strony Pogorzelicy. Dzieci na peronie powitał Neptun we własnej osobie, oddelegowany na imprezę przez Muzeum Multimedialne na Klifie. Od tego momentu obiekt wypełnił się dosłownie po brzegi i tak już pozostało do końca imprezy.

Podczas festynu nie brakowało atrakcji. Bogata infrastruktura techniczna terenu zapewniła moc wrażeń i przedszkolakom, i uczniom starszych klas. Dmuchane zamki-zjeżdżalnie, trampolina, a dla odważnych – żyroskop oblegane były przez dzieciaki, a bufet nie nadążał z wydawaniem kiełbasek, które można było otrzymać, przekazując bilet z wąskotorówki. Wielkim zainteresowaniem cieszył się punkt malowania twarzy, gdzie urocza piratka – Lidia przemieniała dziecięce buźki w kotki, motylki i groźnych piratów. Maluchy mogły zdobyć prawo jazdy na hulajnogę i wygrać przy tym nagrody, ufundowane przez partnera – Muzeum Multimedialnew Trzęsaczu, które tego dnia stworzyło również specjalną ofertę – bilet wstępu do muzeum za jedyne 5 zł od osoby. Nie zabrakło również animacji. Maciek Dukiewicz i Łukasz Płoch – pracownicy obiektów sportowych gminy Rewal prowadzili zawody sportowe, a Ewa Michrowska z Agencji Artystycznej Vivaldi wspaniale bawiła się z dziećmi w konkursach tańca i karaoke. Był też zapowiadany wcześniej występ magika. Czarodziej Redi zaskakiwał najmłodszych i ich opiekunów niesamowitymi sztuczkami ze znikającymi przedmiotami, a nawet prawdziwymi gołębiami.

Cała impreza trwała 5 godz. i zakończyła się krótko po godz. 15. Zgodnie z obietnicą organizatorów dzieciaki mogły wrócić do domów wąskotorówką. Nadmorska Kolej Wąskotorowa Sp. z o.o. serdecznie dziękuje Muzeum Na Klifie w Trzęsaczu, Wydziałowi Turystyki Promocji i Sportu Gminy Rewal oraz Sylwii i Krzysztofowi Rudnikom za pomoc przy zorganizowaniu imprezy, a wszystkim uczestnikom za aktywny udział w naszej zabawie. Zapraszamy ponownie już za rok!

Maciek Łozdowski
Nadmorska Kolej Wąskotorowa Sp. z o.o.