Schowany w rewalskim parku amfiteatr z pewnością nie należy do najpiękniejszych obiektów tej miejscowości, a mimo to odwiedziło go już bardzo dużo osób.

Za poprzedniego systemu, corocznie w okolicach święta 22 lipca odbywały się na terenie gminy Dni Rewala. Z braku odpowiedniego miejsca artyści musieli występować na plaży, albo na placu przez szkołą. Sytuacja miała się zmienić wraz z budową amfiteatru, który powstał w latach 1986-1987.

Sztandarową imprezą, która odbywała się w amfiteatrze od 1992 roku były wybory Miss Rewala (zwane później Miss Bałtyku). W czasie największej świetności uczestniczki przyciągały bardzo atrakcyjne nagrody, w tym samochody osobowe. Jedną z laureatek była znana obecnie celebrytka – Natalia Siwiec.

Miss Bałtyku nie była jedyną imprezą odbywającą się w tym obiekcie. W ciągu trzydziestu lat istnienia występowało tutaj wielu wykonawców i trudno byłoby teraz znaleźć nazwy czy nazwiska piosenkarzy czy satyryków, którzy w rewalskim parku się nie pojawili. Obiekt gościł także imprezy o charakterze sportowym, m.in. mistrzostwa Polski Stihl Timbersport.

Amfiteatr przeszedł kilka lat temu modernizację, która poprawiła komfort obserwowania artystów. Każdego lata niemal codziennie odbywają się tutaj różne koncerty przeznaczone dla różnej publiczności. Mieści około 750 osób.

Przemysław Łonyszyn

Zobacz na mapie