Akademia Mistrzów siatkówki plażowej to projekt skierowany do rodzin oraz miłośników siatkówki plażowej, którzy chcą udoskonalać swoje umiejętności sportowe i spędzać aktywnie wypoczynek.

Akademia rozpoczęła się w roku 2020 roku w  Niechorzu. Twórcami projektu jest Daniel Pliński (Wice Mistrz Świata i Mistrz Europy, wielokrotny reprezentant Polski w piłce siatkowej i siatkówce plażowej) i Damian Lisiecki (4 krotny mistrz Polski w siatkówce plażowej, wielokrotny reprezentant kraju w siatkówce plażowej),  do zespołu dołączył po roku Marcin Wika (uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Pekinie, wielokrotny reprezentant Polski w piłce siatkowej i siatkówce plażowej).

W tym roku do projektu dołączyła również wielokrotna reprezentantka kraju w piłce siatkowej, czynna zawodniczka, grająca na pozycji libero Magdalena Saad.

Tegoroczna edycja rozpoczęła się 30 lipca turniejem dla Oldbojów i zakończyła turniejami dla uczestników CAMPów turniejem dla dzieci i młodzieży, turniejem kobiet, par mieszanych oraz turniejem OPEN.

W wydarzeniu, które trwało 8 dni wzięło udział blisko 150 uczestników.