„Trzy Głosy – Jedna Energia”

URSZULA DUDZIAK, MIKA URBANIAK & VICTOR DAVIES na Rewal Jazz Festiwal „Morze Jazzu”

Kiedy na jednej scenie spotykają się osobowości tak wyraziste, jak Urszula Dudziak, Mika Urbaniak i Victor Davies, nie może być mowy o zwykłym koncercie. To wydarzenie. Spotkanie trzech światów, trzech temperamentów, trzech unikalnych języków muzycznych. A wszystko to już wkrótce – podczas Rewal Jazz Festiwal „Morze Jazzu”, który po raz kolejny gromadzi śmietankę światowego jazzu w nadmorskiej, pełnej magii scenerii.

URSZULA DUDZIAK – głos, który nie zna granic

Nie sposób pisać o Urszuli Dudziak bez przypływu emocji. Ikona światowego jazzu, jedna z nielicznych polskich artystek, które zdobyły Nowy Jork – nie tylko jako wokalistka, ale jako pionierka. To ona jako jedna z pierwszych kobiet w jazzie zaczęła eksperymentować z elektroniką i loopingiem głosu, redefiniując pojęcie jazzowego śpiewania.

Jej nazwisko pojawia się obok gigantów: Herbie Hancock, Gil Evans, Bobby McFerrin, Nina Simone, Sting, Michael Brecker – to tylko część z tych, z którymi współpracowała. Jej brawurowe występy w Lincoln Center czy Kennedy Center, u boku Lionela Hamptona i Dave’a Brubecka, to dziś część światowej historii jazzu. Nagroda od National Endowment for the Arts, legendarne nagrania dla Columbia Records i Atlantic Records, udział w broadwayowskich produkcjach – to dorobek, który budzi podziw.

Ale Urszula Dudziak to przede wszystkim energia sceniczna, która nie słabnie z wiekiem. Jej Papaya to przebój, który przeszedł przez kontynenty, ale na żywo potrafi porwać publiczność bardziej niż niejedna nowa kompozycja. Dudziak nie tylko śpiewa – ona maluje głosem.

MIKA URBANIAK – muzyka w genach, styl w duszy

Córka legend jazzu – Urszuli Dudziak i Michała Urbaniaka – ale absolutnie niezależna artystycznie. Mika Urbaniak to zjawisko – głos, który potrafi przenikać, i styl, który wymyka się klasyfikacjom. Zaczęła komponować w wieku 11 lat, a dziś ma na koncie Fryderyka, liczne występy międzynarodowe i współpracę z gigantami – od Quincy’ego Jonesa po Smolika.

Jej muzyka to neo-soul, jazz, hip-hop, pop i funk, z domieszką czegoś bardzo osobistego. Nie kokietuje słuchacza – opowiada mu historię. Jej głos – ciepły, lekko melancholijny, pełen emocji – doskonale kontrastuje z bardziej energetycznym stylem matki. Mika wnosi do projektu nowoczesność, autorskie kompozycje i bardzo świadomy przekaz.

Albumy „Closer”, „Follow You” czy „Once in a Lifetime” z Victorem Daviesem udowodniły, że Mika ma nie tylko charyzmę, ale i twórczą odwagę. Jej aktualne projekty czerpią z funku i hip-hopu, ale fundamentem zawsze pozostaje jazzowe myślenie o muzyce – wolność, improwizacja, prawda.

VICTOR DAVIES – brytyjski groove z duszą jazzu

Victor Davies to muzyk, który łączy brytyjską elegancję, soulowy groove i jazzowy luz. Gitarzysta, wokalista, producent – artysta kompletny. Ma na koncie trasy po Europie, Japonii i USA, występy w legendarnych klubach Blue Note, współpracę z takimi nazwiskami jak Quincy Jones, Roy Hargrove, Richard Bona, Louie Vega, a nawet… Marylą Rodowicz.

Jego utwór „Morning Sun” ma blisko 2 miliony odsłuchów na Spotify – ale Victor to nie tylko internetowy fenomen. Jego gra jest pełna wyczucia, ciepła i przestrzeni. Jest producentem najważniejszych płyt Miki, w tym nagradzanego „Follow You”. Ale też świetnie sprawdza się jako frontman, z charyzmą, której nie da się nauczyć – trzeba się z nią urodzić.

Projekt rodzinno-przyjacielski z jazzowym sercem

Na scenie zobaczymy nie tylko Urszulę, Mikę i Victora. Do zespołu dołączają znakomici instrumentaliści:

Krzysztof Pacan – basista, wybitny sideman i lider, członek m.in. zespołu Anny Marii Jopek,

Tomasz Torres – perkusista, znany z Atom String Quartet, artysta o niezwykle plastycznym podejściu do rytmu.

Program koncertu to połączenie największych hitów Dudziak, autorskich utworów Miki i Victora oraz nowoczesnych reinterpretacji klasyków – od Prince’a, przez Michaela Jacksona, po The Beatles. To będzie muzyczna podróż przez dekady, style i emocje – pełna rytmu, radości i groove’u.

 

Trzej Mistrzowie Polskiego Jazzu – Andrzej Jagodziński Trio

fot. Pawel Cegielski

W świecie jazzu są zespoły, które trwają latami, są też takie, które na zawsze wpisują się w historię muzyki. Andrzej Jagodziński Trio to jedno z tych zjawisk – żywa legenda polskiego jazzu. Ale za tą marką stoją konkretni ludzie – wybitni muzycy, których indywidualne osobowości, doświadczenia i osiągnięcia tworzą to wyjątkowe brzmienie. Poznajmy ich bliżej.

Andrzej Jagodziński – pianista wizjoner

Postać absolutnie kluczowa dla polskiej sceny jazzowej ostatnich dekad. Pianista, kompozytor, aranżer, a także akordeonista – wszechstronny i nieprzewidywalny. Znany od lat 80. jako ceniony sideman, współtwórca wielu projektów, ale to dekada lat 90. przyniosła mu rozgłos na skalę międzynarodową. To właśnie wtedy rozpoczął swoją jazzową reinterpretację muzyki Fryderyka Chopina – projekt śmiały, a zarazem genialny w swojej prostocie.

Płyta Chopin z 1994 roku – nagrana z jego triem – była nie tylko sukcesem artystycznym, ale i komercyjnym. Jagodziński jako jeden z pierwszych udowodnił, że polska muzyka klasyczna może z powodzeniem istnieć w idiomie jazzu. Ta twórczość przyniosła mu Fryderyka, Złotą Płytę oraz uznanie środowisk jazzowych w Polsce i za granicą.

Z czasem sięgał także po inne źródła inspiracji: twórczość Krzysztofa Komedy, Andrzeja Kurylewicza, Jerzego Wasowskiego, Jerzego „Dudusia” Matuszkiewicza, a nawet po polską muzykę ludową. Jagodziński nie przestał poszukiwać – komponował utwory większego formatu, jak Koncert fortepianowy g-moll na trio i orkiestrę symfoniczną czy Requiem na trio, chór i solistów jazzowych, które przyniosło mu nominację do Fryderyka 2023.

W ostatnich latach jego uwagę przyciągnął Jan Sebastian Bach – mistrz kontrapunktu. Efektem tego fascynującego spotkania jest album Trio – Bach (2020), gdzie barokowa polifonia spotyka się z jazzową improwizacją. I znów – nominacja do Fryderyka, kolejne granice przesunięte.

Adam Cegielski – kontrabasista fundament

Kontrabas Adama Cegielskiego to filar, na którym opiera się całe brzmienie Tria. Jest jednym z najbardziej doświadczonych i cenionych kontrabasistów jazzowych w Polsce. Jego gra cechuje się nie tylko perfekcyjną techniką, ale także wyczuciem stylu i głębokim zrozumieniem muzyki – zarówno tej klasycznej, jak i jazzowej.

Z Andrzejem Jagodzińskim współpracuje od dekad – wspólnie tworzyli projekt „Chopin”, nagrywali niezliczone płyty, koncertowali w Polsce i za granicą. Cegielski wnosi do zespołu coś niezwykle cennego: stabilność rytmiczną i harmoniczną, a zarazem otwartość na improwizację i dialog.

Nie jest kontrabasistą, który pozostaje w cieniu. Jego partie często wchodzą w interakcję z fortepianem, budują napięcie, opowiadają własne historie. W muzyce Bacha odnajduje się równie swobodnie jak w jazzowych balladach Komedy czy w ludowych frazach przetworzonych przez Jagodzińskiego. To muzyk o niesamowitej intuicji i wrażliwości.

Czesław „Mały” Bartkowski – perkusista legenda

Trzeci z filarów Tria to Czesław „Mały” Bartkowski – żywa legenda polskiego jazzu. Karierę rozpoczął u boku samego Krzysztofa Komedy, z którym nagrał m.in. kultową płytę Astigmatic. Jego perkusja to historia polskiego jazzu zapisana w rytmie.

Bartkowski grał z gigantami: Komedą, Stańką, Namysłowskim, Szukalskim. Jego styl cechuje elegancja, umiar i narracja. Nigdy nie dominuje – ale zawsze prowadzi. W Trio Jagodzińskiego jest tym, który łączy wszystko w całość: reaguje błyskawicznie na zmiany dynamiki, koloruje utwory subtelnymi przejściami, potrafi też uderzyć z mocą, kiedy trzeba. Ma w sobie klasę wielkiego mistrza i świeżość młodego muzyka – nawet po dziesięcioleciach gry.

W projektach „Chopin”, „Bach” czy „Komeda” jego bębny nie tylko podtrzymują puls, ale często stanowią odrębny głos w muzycznym dialogu. Bartkowski to artysta, który nie przestaje być ciekawy dźwięku – i który wciąż potrafi zaskoczyć.

Trio jak organizm – trzy osobowości, jedno brzmienie

To, co łączy tych trzech muzyków, to nie tylko wspólna historia i setki koncertów. To głęboka artystyczna relacja, wzajemne zaufanie i wspólny język muzyczny. Ich koncerty są pełne przestrzeni, ciszy, napięcia i emocji – słucha się ich jak jednej, trójgłosowej opowieści.

Dziś Andrzej Jagodziński Trio to instytucja – symbol klasy, artyzmu i muzycznej odwagi. Każdy z nich to indywidualność, ale razem tworzą jeden z najważniejszych zespołów w historii polskiego jazzu.

Uroczysta WOT przysięga w Niechorzu

Już po raz kolejny gościnna gmina Rewal była gospodarzem uroczystości z udziałem żołnierzy Wojska Polskiego. W sobotę 12 lipca 2025 r. w wyjątkowym miejscu, na placu przed latarnią morską w Niechorzu przysięgę wojskową złożyło ponad 100 nowych żołnierzy  14. Zachodniopomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Wydarzenie zgromadziło licznie przybyłe rodziny, mieszkańców regionu oraz przedstawicieli władz samorządowych i wojskowych. Wśród gości honorowych znaleźli się m.in. poseł na Sejm RP Artur Łącki, wicewojewoda zachodniopomorski Bartosz Brożyński oraz gospodarz gminy, wójt Konstanty Tomasz Oświęcimski.

Przysięga wojskowa jest aktem ślubowania wyrażającym cele i zadania postawione żołnierzom przez ich narody. Jest zobowiązaniem żołnierzy wobec państw i narodów, stanowi źródło ich siły moralnej. To uroczysty akt przyrzeczenia składanego według określonej roty na sztandar, banderę lub działo, po ukończeniu przez żołnierzy szkolenia unitarnego. Przysięga jest najwyższym zobowiązaniem żołnierza wobec państwa i narodu.

– Dzisiejsza uroczystość to dla nich wyjątkowy moment. Z ogromną dumą i radością obserwujemy symboliczny początek ich drogi w szeregach Wojska Polskiego. Przysięga Wojskowa to uroczysty akt, który symbolizuje gotowość do obrony ojczyzny i wierności jej obywatelom. To dzień, który na zawsze pozostanie w pamięci naszych żołnierzy – mówił płk Dariusz Szypura, dowódca 14. Zachodniopomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Podczas ceremonii głos zabrał również wicewojewoda zachodniopomorski, Bartosz Brożyński, który podziękował nowym żołnierzom za ich wybór i gotowość do służby.

– To żołnierze, którzy przyjęli to wielkie zobowiązanie służyć naszej ojczyźnie. I dzisiaj można z podniesioną głową powiedzieć, że na co dzień służycie Polsce, ale tak naprawdę służycie lokalnym społecznościom. I zawsze wtedy, kiedy inne służby, szczególnie w sytuacjach kryzysowych, potrzebują waszego wsparcia, wy zawsze wyciągacie pomocną dłoń – mówił wicewojewoda.

Ślubowanie jest zwieńczeniem szesnastodniowego szkolenia podstawowego, podczas którego przyszli żołnierze uczyli się m.in. obsługi broni, strzelania, taktyki, nauki udzielania pomocy medycznej. W 14. Zachodniopomorskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej służy ponad 1200 żołnierzy. Przez cały miniony weekend blisko 1300 ochotników WOT, w 15 województwach wypowiedziało słowa przysięgi wojskowej.

Uroczystość w Niechorzu dopełniło złożenie ślubowania dziewięciu nowych podoficerów XIII- edycji bazowego kursu podoficerskiego SONDA. W ramach wydarzenia, przedsięwzięciu towarzyszyły pokazy sprzętu wojskowego 12 Brygady Zmechanizowanej oraz stoiska promocyjne: 14. Zachodniopomorskiej Brygady Obrony Terytorialne, Policji, Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Świnoujściu, Wojskowego Centrum Rekrutacji w Świnoujściu, Ochotniczej Straży Pożarnej w Niechorzu i Nadleśnictwa Gryfice. Wielką atrakcją dla gości uroczystości był żołnierski poczęstunek – tradycyjna grochówka z kotła.

 

 

ISKRY NIEPODLEGŁEJ w Gminie Rewal! Czyli historia na wyciągnięcie ręki…

Gmina Rewal oraz Instytut Adama Mickiewicza zapraszają na bezpłatne pokazy mobilnego spektaklu ISKRY NIEPODLEGŁEJ, które odbędą się w Pobierowie, na parkingu przy ul. Zgody w dniach 09 – 15 lipca 2025r.

Zanurz się w świat interaktywnego spektaklu, który znajdziesz w mobilnej przestrzeni przemierzającej całą Polskę. ISKRY NIEPODLEGŁEJ to widowisko Instytutu Adama Mickiewicza o wybitnych Polkach i Polakach, którzy zmieniali świat. Umieszczono je w specjalnie zaprojektowanej naczepie ekspozycyjnej, dzięki czemu może podróżować po Polsce. Kosmiczny design, cyfrowa opowieść  i elementy interaktywne dostępne będą bezpłatnie w miejscowościach we wszystkich województwach.

W projekcie ISKRY NIEPODLEGŁEJ zastosowano unikalne rozwiązania technologiczne, by stworzyć dla gości naczep niezapomniane doświadczenie immersyjne, działające na różne zmysły. Nowoczesne technologie połączono z faktami i postaciami historycznymi, by stworzyć opowieść o niepodległości Polski przez pryzmat postaci, których sukcesy odnoszone w różnych dziedzinach życia mogą być inspiracją dla każdego.

ISKRY NIEPODLEGŁEJ to wybitne postaci z ostatnich 100 lat, których cechą wspólną była chęć zmieniania świata i przekuwanie potencjału na działanie. Bohaterami mobilnego spektaklu są wybitne postaci, te o których pamiętamy i te nieco zapomniane. Ich osiągnięcia pośrednio lub bezpośrednio wpływają na nasze życie. Instytut Adama Mickiewicza zadbał o pokazanie bohaterów z różnych dziedzin życia tworzących naszą codzienność: techniki, medycyny, nauki, pracy społecznej, kultury, eksploracji świata i kosmosu, sportu. Choć dla każdego rozdziału opowieści przygotowano charakterystyczny design graficzny i skomponowano muzykę, razem tworzą wspólną całość.

Idea wyrażona w narracji, że siłą społeczeństwa jest różnorodność, była także obecna przy powstawaniu naczep. Projekt powstawał dzięki współpracy polskich producentów z kilku różnych firm. Eksperci z różnych dziedzin połączyli siły i wiedzę by zbudować naczepy ekspozycyjne, zaprojektować przestrzeń, przetestować rozwiązania technologiczne i przygotować treści merytoryczne. Zadbano o szczegóły przy wypracowywaniu formuły mobilnego spektaklu projektując rozwiązania takie jak mobilny ekran transparentny, wykreowane przez AI obrazy na backlightach, czy konstrukcja narratora opowieści — cyfrowego bytu. Doświadczenie wizyty wspiera aplikacja z rozszerzoną rzeczywistością, która pozwala lepiej poznać świat ISKIER NIEPODLEGŁEJ.

Naczepy pozwalają na zapewnienie szerokiego dostęp do oferty edukacyjno-kulturalnej w miejscowościach w całej Polsce dzięki mobilnemu charakterowi projektu. https://www.youtube.com/watch?v=wZr9kKlxock

Organizatorzy mają nadzieję, że wizyta w mobilnym centrum edukacji ISKRY NIEPODLEGŁEJ stanowić będzie inspirację dla gości i zbuduje przekonanie, że niezależnie od talentów każdy może być iskrą zmieniającą świat. Projekt Iskry Niepodległej sfinansowano ze środków budżetu Państwa w ramach środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zapraszamy na spektakle do Pobierowa na parking przy ul. Zgody  w dniach 09 – 15 lipca 2025 r. które odbywają w godzinach 9.00 – 17.00.  Wejścia co pół godziny. Grupy niezorganizowane – do 20, maks. 25 osób, grupy zorganizowane – do 30 osób (w przypadku szkół, wpuszczamy klasami).

Wstęp wolny!

Grunwaldzkie wici – Grunwald na Grunwaldzkiej.

15 lipca 2025 r. minie 615 lat, od Bitwy pod Grunwaldem. Bitwa, która miała miejsce w 1410 roku, była jedną z największych w historii średniowiecznej Europy i zakończyła się zwycięstwem wojsk polsko-litewskich nad Krzyżakami. 

Bitwa pod Grunwaldem stoczona została 15 lipca 1410 roku pomiędzy siłami Korony Królestwa Polskiego i Wielkiego Księstwa Litewskiego a armią Państwa Zakonu Krzyżackiego. Zwycięstwo w tej bitwie odniosły siły polsko-litewskie, co miało ogromne znaczenie dla dalszych losów Polski i Litwy, a także dla układu sił w Europie Środkowej. 

Co roku, w rocznicę bitwy, odbywają się uroczystości i inscenizacje na Polach Grunwaldu, przyciągając liczne tłumy rekonstruktorów i widzów. Obchody te są okazją do przypomnienia historii i kultywowania tradycji rycerskich. W odległym, nadmorskim Pobierowie na rubieżach Rzeczypospolitej, także pamiętamy o tym zwycięstwie, szczególnie na ulicy Grunwaldzkiej.

Z tej okazji zapraszamy Państwa we wtorek 15 lipca 2025 r. do Pobierowa na koncert Orkiestry wojskowej ze Świnoujścia i wspólny przemarsz z muzykami w marynarskich mundurach ulicą Grunwaldzką ( start o godz. 18.00 na wysokości ul. Wojska Polskiego).

Przemarsz zakończy się przy remizie strażackiej w Pobierowie koncertem i musztrą paradną.

Trasa przemarszu: ul. Grunwaldzka ( start na wysokości ul. Wojska Polskiego ) skręt w lewo na ulicę Mickiewicza i dalej w kolejną przecznicę w ulicę Zgody na koncert na placu przed Centrum Ratownictwa i remizą Ochotniczej Straży Pożarnej w Pobierowie.

Zapraszamy Państwa do wspólnego świętowania grunwaldzkiej wiktorii 15 lipca 2025 r.o godz. 18.00 w Pobierowie.
Mile widziane akcenty biało czerwone. Wstęp wolny! 

Konstanty Tomasz Oświęcimski
Wójt Gminy Rewal

Zgodnie z definicją wici to starodawny sposób zwoływania rycerzy na wyprawę wojenną. Na wiele dni, a czasem tygodni przed wyruszeniem na wojnę, w progu każdego z możnych panów rycerzy, stawiał się posłaniec, który wręczał mu stosowny symbol. Początkowo były to pęki łoziny lub powrozów rozsyłane przez króla do najważniejszych urzędników w regionie (wojewodów, starostów, kasztelanów), którzy dalej przekazywali je swoim podwładnym za pomocą posłańców, używając systemu sztafetowego. Pęki powrozów były symbolem kary na uchylających się od powinności. Z czasem wici przybrały formą dekretu lub listu wysyłanego z państwowej kancelarii.

Święto Śledzia 2025

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami podczas Święta Śledzia Bałtyckiego – to dzięki Wam ten dzień był pełen smaku, uśmiechu i fantastycznej atmosfery!

Szczególne podziękowania kierujemy do naszych niezastąpionych lokalnych bohaterów:
Smażalnia u „Jacha”, Aleksandra Budner-Wachowiak, Bałtycka Manufaktura Słodkości, OSP Niechorze, Julian Kordyński, Piwo Rewalskie, Smażalnia „U Cywila”, Stanisław Dobraszak, Cezary Biedunkiewicz oraz Bolesław Kelner, Bogdan Polakiewicz wraz ze stoiskiem ze smażonym świeżym śledzikiem, które przyciągało zapachem i smakiem!

Serdeczne podziękowania składamy dla Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu, Urzędu Morskiego w Szczecinie, pracowników Latarni Morskiej w Niechorzu, Parku Etnograficznego w Niechorzu, Stowarzyszenia Miłośnicy Tradycji Rybołówstwa Bałtyckiego w Niechorzu, spółki Wodociągi Rewal oraz Radia Szczecin.

Podczas wydarzenia odbył się również konkurs na najlepsze danie ze śledzia – pełen kulinarnych emocji i niesamowitych smaków. Gratulacje dla wszystkich uczestników i zwycięzców!

Przez cały czas trwania święta mogliście podziwiać przygotowanie wyjątkowego dania – „Ryby po niechorsku” w wersji XXL! Za to smakowite widowisko na giga patelni odpowiadał Robert Bochenko – wielkie brawa i podziękowania!

Jeszcze raz – dziękujemy za obecność, wsparcie i wspólne świętowanie!
Do zobaczenia za rok – Śledź już nie może się doczekać!

Ogłoszenie Wójta Gminy Rewal o przystąpieniu do sporządzenia planu ogólnego Gminy Rewal

Na podstawie art. 13i ust. 3 pkt 1 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1130 z późn. zm.), oraz  na podstawie art. 39 ust. 1, w związku z art. 46 ust. 1 pkt 1 i art. 54 ust. 2 i 3 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnieniu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz ocenach oddziaływania na środowisko (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1112 z późn. zm.)

z a w i a d a m i a m

o podjęciu przez Radę Gminy Rewal uchwały nr V/30/24 z dnia 29 sierpnia 2024 r. o przystąpieniu do sporządzenia planu ogólnego gminy Rewal oraz o rozpoczęciu  strategicznej oceny oddziaływania na środowisko skutków jego realizacji.

Zainteresowani mogą składać wnioski do planu ogólnego oraz do prognozy oddziaływania na środowisko w terminie od dnia 1 lipca 2025 r. do dnia 15 września 2025 r.

Wniosek do projektu planu ogólnego składa się na piśmie utrwalonym w postaci papierowej lub elektronicznej, w tym za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w szczególności poczty elektronicznej, na formularzu w postaci papierowej lub w formie dokumentu elektronicznego. Składający wniosek podaje swoje imię i nazwisko albo nazwę oraz adres zamieszkania albo siedziby oraz adres poczty elektronicznej, o ile taki posiada, a także wskazuje czy jest właścicielem lub użytkownikiem wieczystym nieruchomości objętej wnioskiem, oraz może podać dodatkowe dane do kontaktu takie jak adres do korespondencji lub numer telefonu.

Wzór formularza, na którym składa się wniosek, został ustalony rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 13 listopada 2023 r. w sprawie wzoru formularza pisma dotyczącego aktu planowania przestrzennego (t.j. Dz.U. z 2023 r. poz. 2509) i jest dostępny
w Systemie Informacji Przestrzennej gminy Rewal na stronie internetowej https://rewal.e-mapa.net/wykazplanow/ ˂Formularz pisma dotyczącego aktu planowania przestrzennego˃ lub na stronie internetowej https://www.gov.pl/web/rozwoj-technologia/formularz-pisma-dotyczacego-aktu-planowania-przestrzennego , a także w Urzędzie Gminy Rewal ul. Mickiewicza 19, 72-344 Rewal.

Zainteresowani mogą składać wnioski do planu ogólnego w formie:

  • papierowej do Wójta Gminy Rewal na adres Urząd Gminy Rewal, ul. Mickiewicza 19, 72-344 Rewal,
  • lub w postaci elektronicznej, w tym za pomocą środków komunikacji elektronicznej (platforma ePUAP) lub poczty elektronicznej: ug@rewal.pl.

Wnioski złożone po upływie wyżej podanego terminu pozostaną bez rozpatrzenia.

Organem właściwym do rozpatrzenia wniosków jest Wójt Gminy Rewal.

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych znajduje się na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Gminy Rewal pod adresem https://bip.rewal.pl/artykul/ochrona-danych-osobowych 

Wójt Gminy Rewal
Konstanty Tomasz Oświęcimski

XXII Święto Śledzia Bałtyckiego!

Niechorze Plac przy Latarni Morskiej 5 Lipca 2025, start godz. 14:30. Tradycyjne odbędzie się XXII Konkurs na najlepszą potrawę śledziową pt. „Smaki Śledzia Bałtyckiego”

Zapraszamy na wyjątkowe święto smaku, tradycji i dobrej zabawy nad Bałtykiem!

W programie:
Lokalne stoiska z daniami rybnymi – świeżo, smacznie i prosto z morza! Pokaz przygotowania ryby po niechorsku – tradycyjnie i z pasją Degustacje przysmaków ze śledzia – dla prawdziwych smakoszy Koncerty na żywo – muzyka, która rozkołysze morską bryzę Morskie animacje dla dzieci – zabawa dla małych wilków morskich Jarmarki rękodzieła – unikalne wyroby lokalnych artystów Miasteczko Radia Szczecin – spotkania, konkursy i dobra energia!

Niech Śledź będzie z Wami! Wstęp wolny | Rodzinna atmosfera gwarantowana

Przejdź do treści
Ustwawienia Prywatności

Niniejszy serwis używa tzw. ciasteczek (ang. cookies) aby ułatwić użytkownikom przeglądanie zawartości. Informacja z ciasteczek jest przechowywana w Twoje przeglądarce i rozpoznaje Twoje preferencje podczas ponownych odwiedzin. W ten sposób jesteśmy w stanie zrozumieć, które sekcje naszego serwisu są najbardziej potrzebne i interesujące