Pogoda nas nie rozpieszcza ale najwyraźniej dla turystów odwiedzających Gminę Rewal to żaden problem. I bardzo słusznie, ponieważ, jak co roku, imprez, zabawy i atrakcji nie zabrakło. Każda miejscowość przygotowała na tegoroczną Majówkę coś specjalnego i wszędzie wyszło znakomicie. Jak widać Najdłuższy Weekend Nowoczesnej Europy spędzony w naszej gminie stał się obowiązkowym punktem w kalendarzach polskich turystów.

Majówka 2019 rozpoczęła się 1 maja, mocnym akcentem czyli Piknikiem Rodzinnym w Trzęsaczu. Od lat imprezy organizowane w naszym najmniejszym sołectwie cieszą się ogromnym powodzeniem, głównie z uwagi na uroczą, swojską atmosferę. Podobnie było i w tym roku co najwyraźniej docenili goście gdyż frekwencja była znakomita.

2 Maja rozpoczął się prawdziwy maraton. Tego dnia odbyły się aż trzy wyjątkowe wydarzenia.O 15:00 w Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu otwarto niezwykle ciekawą wystawę pt. „Rejs po morzach i oceanach”, jest to ekspozycja modeli statków z kolekcji Muzeum Narodowego w Szczecinie oraz prywatnych zbiorów Piotra Skoczenia. Gościem specjalnym wernisażu był Zygmunt Choreń. Wybitny konstruktor, znany jako „Ojciec żaglowców” zaprojektował między innymi słynny Dar Młodzieży czy największy żaglowiec na świecie Flying Clipper.

Nieco później o godz. 16.30 rozpoczęły się oficjalne obchody Święta Flagi. Podobnie jak w latach ubiegłych, spod Muzeum wyszedł uroczysty pochód do parku gdzie znajduje się Pomnik Niechorskich Osadników. W tym roku, z inicjatywy Sołtysa i Rady Sołeckiej uczono pamięć po pierwszych osadnikach w wyjątkowy sposób – posadzono dwa drzewka dla dwóch żyjących osadniczek – Joanny Wohlert i Ireny Pastewskiej, które mają stanowić świadectwo ich działalności na tym terenie.

W tym samym czasie w Pustkowie odbywał się słynny, pustkowski Piknik Majowy, organizowany przez tamtejszego Sołtysa i jego Radę. Jak zwykle atrakcji nie zabrakło: najmłodsi mieli animacje z Klaunem Tomi. Było ognisko, konkurencje sportowe, zabawa taneczna, a to wszystko w przyprawione miejscową kuchnią przygotowaną przez Koło Gospodyń Wiejskich w Pustkowie.

3 Maja zabawa weszła na najwyższe obroty. Rewalski Festiwal Kwiatowy Pod Wielorybami stał się niemal symbolem majówki w Gminie Rewal. Z roku na rok atrakcji przybywa, ale stałe są też i stałe akcenty. Pochód kwiatowy, wystawa kwiatów, ognisko, muzyka, konkursy z nagrodami, stoiska lokalnych stowarzyszeń, to wszytko składa się na wyjątkowy charakter tej imprezy. Bieg Charytatywny, który odbył się już po raz czwarty przyciągnął ponad setkę śmiałków, jak widać jest wyraźna tendencja aby promować zdrowy styl życia. Impreza trwała do późnego wieczora i już wiadomo, że za rok czeka nasz jeszcze więcej atrakcji.

Również 3 Maja odbył się Piknik Majowy w Pogorzelicy. Ku uciesze turystów odwiedzających Pogorzelicę, powróciła majówka odbywająca się na ulicy Plażowej. Nie obyło bez wspaniałej zabawy przy muzyce na żywo i rozgrzewającej, wprowadzającej w doskonały nastrój herbatki sztormowej. Dla najmłodszych uczestników przygotowano animacje i zabawy.

4 Maja pałeczkę przejęło Pobierowo. Festyn majowy pt.”Imprezowe Pobierowo 2019″ to zupełnie nowy rozdział majówkowej historii Gminy Rewal. Występy na żywo, festyn, zabawa i wiele innych atrakcji trwało od rana do późnego wieczora. Wystąpili między innymi: Red Swing Low Gryfice, zespół Fokus, Cyrk HECA, zespół INCYDENT, zespół 4 INT oraz gwiazda wieczoru – LOVER BOY. Trzeba przyznać, że festyn w Pobierowie zawiesił poprzeczkę bardzo wysoko i już nie możemy się doczekać czym zaskoczą nas Pobierowianie za rok.

Weekend Majowy dobiegł końca ale już dziś chcielibyśmy zaprosić wszystkich na przyszły rok. Jesteśmy pewni, że imprez i zabawy nie zabraknie, z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.
Na koniec pragniemy podziękować wszystkim zaangażowanym za ogromny trud i wysiłek włożony w organizację tych imprez, a w szczególności:

  • Sołtysom i Radom Sołeckim
  • Radom Rodziców Szkół
  • Lokalnym Organizacjom Pozarządowym
  • Ochotniczej Straży Pożarnej
  • Patrolowi WWF
  • Wszystkim woluntariuszom
  • oczywiście Mieszkańcom 🙂