W ubiegłą sobotę nasza drużyna seniorów odniosła efektowne zwycięstwo w meczu z faworytem rozgrywek o Mistrzostwo Klasy Okręgowej ZZPN Mewą Resko. Niech żałują ci nasi kibice, którzy nie wybrali się w sobotnie popołudnie na nasz stadion w Niechorzu. Grad bramek widowiskowe i składne akcje parady bramkarzy liczne sytuacje podbramkowe to były stałe elementy tego meczu. Nasi młodzi zawodnicy pokazali, że praca włożona na treningach przynosi efekty.

Zwycięstwo z liderem rozgrywek aż 6-1 musi budzić podziw. Grali nie tylko skutecznie ale i bardzo efektownie a piąta bramka strzelona przez Marcina Pietrzaka już dziś może być uznana za najładniejszy gol jaki dotychczas został zdobyty na naszym stadionie.  Nasza drużyna zagrała w składzie:

Jabłoński Sz Andrzejewski K, Guster K, Szczupaczyński B, Żoła T, Kocieniewski K, Bogacz P (85 min.Anastaziuk) K, Kujawski D, Pankiewicz W, (60 min. Deuter Sz) Pietrzak M, Bogusz K, (70 min. Girczyc J)

Bramki kolejno zdobywali : 1:0 – Bogusz
19 min. 1:1 – Kubicki
26 min. 2:1 – Pietrzak
37 min. 3:1 – Bogusz
39 min. 4:1 – Kocieniewski
63 min. 5:1 – Pietrzak
70 min. 6:1 – Guster 86 min.

Kolejne już zwycięstwo przybliża nasz zespół do upragnionego awansu. Do końca rozgrywek pozostało naszej drużynie jeszcze do rozegrania 4 mecze. Warto kibicować  tej drużynie, która jest najmłodszą ekipą w swoich rozgrywkach a nasi zawodnicy są mieszkańcami naszej gminy lub gmin ościennych. Trzon naszego zespołu stanowią nasi wychowankowie. Cieszy coraz większa frekwencja na trybunach ale mamy nadzieję, że swoją bardzo dobrą grą nasi kibice zainteresują tych fanów futbolu, którzy jeszcze nie przychodzą na ich mecze.

Tuż po radosnych przeżyciach związanych z występem naszych seniorów na boisko w Pobierowie wybiegli nasi Oldboye. Ich przeciwnikiem była Drużyna Lotnik Mirosławiec i choć nasi najstarsi zawodnicy nie należeli w tym pojedynku do faworytów bardzo długo prowadzili 2-0. Niestety w trudnych do wyjaśnienia okolicznościach w samej końcówce meczu stracili 2 gole. Z remisu 2-2 przed spotkaniem moglibyśmy być zadowoleni ale po zakończeniu tego pojedynku pozostał niedosyt. Mamy nadzieje, że już w najbliższym spotkaniu to naszej najbardziej doświadczonej ekipie dopisze szczęście, którego zabrakło w ubiegłą sobotę.

W dniach 14-15 dwie nasze drużyny z rocznika 2005/06 oraz 2007/08 wzięły udział w międzynarodowym turnieju Baltic Cup rozgrywanym w Kamieniu Pomorskim. Zarówno podopieczni Jarosława Włodarczyka jak i Michała Wojtowicza odnieśli w tym turnieju spory sukces. Nasz starszy zespół biorący udział w tych rozgrywkach zajął 3 lokatę i do zwycięstwa w tym turnieju zbrakło im zaledwie 1 bramki. Młodsi zawodnicy pozazdrościli sukcesu swoim starszym kolegą i także w końcowej klasyfikacji zajęli 3 lokatę. Warto dodać, że nasze zespoły były najwyżej sklasyfikowanymi ekipami z Polski które brały udział w tym turnieju.

Piłkarski tydzień zamknęli nasi juniorzy, którzy w swoim meczu pokonali na stadionie w Resku swoich rówieśników z drużyny Mewy 3-2. To zwycięstwo pozwoliło im nadal realnie myśleć o zwycięstwie  w swoich rozgrywkach. Przypominamy, że aż 9 zawodników w wieku juniorskim trenuje i występuje w kadrze seniorów i większość z nich nie może brać udziału w juniorskich rozgrywkach. Trzon tego zespołu stanowią zawodnicy z młodszych roczników 2000/01. Tym bardziej należą się brawa dla trenera Krzysztofa Cepka i jego podopiecznych.

Kibicuj swoim biało-niebieskim zespołom!!!

Prezes LKS „Wybrzeże Rewalskie” Rewal

Adrian Żoła