W dniu 23 czerwca 2014 r. zostały rozstrzygnięte dwa konkursy ekologiczne zorganizowane przez Referat Ochrony Środowiska i Gospodarowania Odpadami Komunalnymi.

Konkurs plastyczny przeznaczony dla przedszkolaków pt.:”Wielki mały – Przyjaciel przyrody” oraz konkurs na hasło promujące segregację odpadów dla szkół podstawowych pt.:”Żyć na śmietnisku? Nie, dziękuje! Wszystkie odpadki posegreguję!”. W konkursie ogłoszonym dla przedszkoli, pracę plastyczną wykonaną przez dzieci z grupy pięcio i sześcio- latków pod kierownictwem Pani Melani Poczekajło zgłosiło Przedszkole w Rewalu, w związku, z czym wszystkie nagrody trafiły zbiorczo do zaangażowanych przedszkolaków. Na konkurs dotyczący hasła promującego segregację, w którym trzeba było popisać się kreatywnością i wyobraźnią wpłynęło 20 prac.

Wszystkie prace wykonane zostały przez uczniów klasy V i VI z Zespołu Szkół sportowych w Rewalu pod kierownictwem Pani Małgorzaty Sobolak.

• I miejsce – Nikola Rydzyńska, kl. V ZSS w Rewalu za hasło: „ By las był zielony, wody nie ubyło i każdego ranka wokół było miło, piątek czy niedziela pamiętajcie dzieci, Matka Ziemia prosi segregujcie Śmieci!”

• II miejsce – Katarzyna Rogowska, kl. V ZSS w Rewalu za hasło: „Szanuj ziemię, sprzątaj lasy, bo inaczej będą brudne czasy.”

• III miejsce – Karoliny Brach, kl. V ZSS w Rewalu za hasło: „Grzeczne dzieci nie wyrzucają śmieci jak leci”. • wyróżnienie – Julia Gutowska, kl. VI ZSS w Rewalu za hasło: „Kto segreguje Ten Ziemię ratuje.”

• wyróżnienie – Nikola Bejda, kl. V ZSS w Rewalu za hasło: „Śmieci segregować trzeba, żeby potem iść do nieba.”

• wyróżnienie – Dominika Schwaitzer, kl. V ZSS w Rewalu za hasło: „Segregacja jest debes zna ją każdy kot i pies.”

Mamy nadzieję, iż nagrody przyniosą wiele zadowolenia i będą przypominały jak ważna jest prawidłowa segregacja odpadów zarówno dla nas jak i przyszłych pokoleń. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy wszystkim Uczniom i ich Rodzinom wspaniałych wyników . Dziękujemy za udział w konkursach.