Latarnia morska w Niechorzu to jeden z najbardziej charakterystycznych obiektów turystycznych na terenie gminy Rewal. Rok rocznie odwiedzają ją tysiące turystów, których nie odstrasza ilość schodów prowadząca na jej szczyt. Nie przypadkowo niechorska latarnia morska określana jest mianem jednej z najpiękniejszych latarń polskiego wybrzeża.

Licząca 45 m budowla z czerwonej cegły wzniesiona na wysokim klifie, góruje dumnie nad okolicą. Na wysokości 35,7 m ulokowany jest taras widokowy, z którego roztacza się widok na okolicę w promieniu kilku kilometrów. Z tarasu podziwiać można rezerwat ornitologiczny – Jezioro Liwia Łuża, panoramę Niechorza i przede wszystkim szerokie plaże oraz morze.

Od 1 lipca do końca sierpnia 2014 r. zarządca niechorskiej latarni przygotował niespodziankę, każdy kto zakochany jest w nadmorskich zachodach słońca, będzie mógł je oglądać z niezwykłej perspektywy. W każdą środę latarnia będzie czynna aż do 22:00, dzięki czemu piękne zachody będą mogły być podziwiane z tarasu widokowego latarni morskiej. Serdecznie zapraszamy.