Pomysł wspólnego biegania, polegającego na skupieniu jak największej liczby  pasjonatów  tego rodzaju aktywności narodził się w październiku 2004 r.  w Londynie. Bezpłatne imprezy sportowe oparte na rekreacyjnym bieganiu czyli tzw. parkrun szybko zyskały popularność przyjmując się również w Polsce. W tym roku odbędzie się już X Weekend Polska Biega, którego datę organizatorzy wyznaczyli na 23- 25 maja 2014 r. to właśnie w tych dniach w polskich miastach, miasteczkach i wsiach będzie można uczestniczyć w tym wydarzeniu.

Również gmina Rewal znana z bogatej bazy sportowej oraz doskonałych warunków krajobrazowo – przyrodniczych sprzyjających aktywności fizycznej, organizuje w ramach ogólnopolskiej akcji bieg po plaży. Wspólne bieganie rozpocznie się 23 maja tj. w piątek o godzinie 10:00 przy bazie rybackiej w Rewalu, a skończy się przy Bałtyckim Krzyżu Nadziei w Pustkowie. Koordynatorem całej akcji z ramienia Wydziału Centrum Informacji Promocji i Rekreacji  Gminy Rewal jest Pan Tomasz Lachawczak. Wszyscy zainteresowani mogą poznać szczegóły pod numerem telefonu 91 386 26 29.

Zapraszamy serdecznie do udziału wszystkich miłośników biegania jak i tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę ze sportem.