Wyjątkowi rodzice wystąpili w bajce W dniu walentynkowym w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Niechorzu odbyło się niecodzienne wydarzenie. Rodzice dzieci z zerówki wystawili przedstawienie teatralne pt Bajki na wesoło- w roli głównej Królewna Śmieszka i Kopciuszek. Gośćmi w tym wyjątkowym dniu były wszystkie przedszkolaki, uczniowie klas I-VI, grono pedagogiczne oraz rodzice.

Po uroczystym przywitaniu gości Pani Natalia Frydrychowska zaprosiła chętne dzieci do zabaw dotyczących znajomości bajkowych postaci. Okazało się, że i młodsi i starsi znają dobrze bajki.

Przedstawienie było przygotowane profesjonalnie. Aktorzy pięknie przebrani pełni skupienia i powagi, ale z uśmiechami na twarzach, w odpowiedniej scenografii oraz oprawie muzycznej wprowadzili wszystkich gości w bajkowy klimat. Gra aktorska rodziców wzbudziła wśród publiczności duży podziw, za co zostali nagrodzeni niejednokrotnie gromkimi brawami. Okazało się, że rodzice mają zdolności nie tylko aktorskie, ale i taneczne. Zaprezentowali bowiem na koniec przedstawienia układ taneczny do znanej i lubianej piosenki Bajlando.

Przedstawienie było wielkim sukcesem. Oklaskom nie było końca. Rodzice wprowadzili wszystkich w radosny czas ferii zimowych. Na zakończenie przedstawienia wszyscy goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek do stołówki szkolnej.

W przedstawieniu reżyserowanym przez Panią Natalię Frydrychowską- wzięli udział:

Narrator- Pani Anna Ratajska
Babcia – Pani Marzena Warych
Dziewczynka – Pani Małgorzata Stobiecka
Krasnale – Pani Izabela Zienterska, Pani Małgorzata Mitrowicz, Pani Dorota Dziuba, Pani Sylwia Zelwak
Czarownik – Pan Krzysztof Kochanowski
Śmieszka – Pani Katarzyna Chojaczyk
Książe – Pan Witold Chojaczyk
Wróżka – Pani Monika Maślona
Kopciuszek – Pani Joanna Wąsikowska
Książe – Pan Radosław Wąsikowski
Serdecznie podziękowania za pomoc przy oprawie muzycznej oraz dekoracji sali dla Pana Macieja Dukiewicza oraz Pani Sylwii Kochanowskiej. Słodki poczęstunek przygotowały Panie: Agnieszka Dajczak, Joanna Kulig-Kmita, Sylwia Serbin, Marta Wiśniewska, za co również dziękujemy. Foto – Pan Robert Dajczak.

Natalia Frydrychowska – wychowawczyni „Rybek”