„Śmierć nie jest kresem naszego istnienia, żyjemy w naszych dzieciach i następnych pokoleniach.

Albowiem to dalej my a nasze ciała to tylko zwiędłe liście na drzewie życia”

                                                                                                       A. Einstein

Pan Leszek Kosik był wyjątkowym człowiekiem. Zawsze emanował energią, a uśmiechem zarażał wszystkich wokół. Na początku lat 80 – tych przybył do naszej gminy rozpoczynając pracę w niechorskiej Szkole Podstawowej jako nauczyciel wychowania fizycznego. Z oddaniem i pasją kształcił kolejne pokolenia podopiecznych za co w 1993 roku otrzymał nagrodę dyrektora.

Po ukończeniu studiów podyplomowych w zakresie Pedagogiki Specjalnej rozpoczął w roku 2000 pracę z wychowankami Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Śliwnie Bałtyckim. Dał się poznać jako człowiek o silnej woli, walczący o sprawę, w którą wierzył z niezwykłym zaangażowaniem. Od 30 marca 2011 r. pełnił funkcję sołtysa Pogorzelicy, a od 2014 roku, także funkcję Radnego VII kadencji Rady Gminy Rewal. Był odważny w wyrażaniu swoich opinii, a jego niebanalna, barwna osobowość, nawet w przeciwnikach budziła ogromny szacunek. Przeżył swoje życie do końca oddając się pracy społecznej.

W tych kilku prostych słowach, nie oddających nawet w połowie tego jakim był człowiekiem, pragniemy złożyć hołd jego osobie. Pamięć o nim na zawsze zostanie w tej gminie, miejscu które było jego wielką miłością.

Z żalem żegnamy wielkiego przyjaciela Gminy Rewal
Samorząd Gminy Rewal