Szanowni Mieszkańcy gminy Rewal


Obserwujemy tragiczne wydarzenia na Ukrainie, w kraju graniczącym z Polską. Wojna niesie ze sobą śmierć wielu ludzi i rozpacz ich najbliższych. Każdy z nas, jak i Ukraińcy mają prawo do bezpiecznego życia w pokoju. Niestety, na naszych oczach dzieje się najgorsze.

Do Polski dotarło już wielu uchodźców. Na granicy są dalsze dziesiątki tysięcy. Są to osoby oczekujące pomocy od nas, od Polaków. Granicę naszą przekraczają kobiety i dzieci.

Gmina Rewal ma już ustalone miejsce zakwaterowania w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym FALA w Pobierowie.

Wielu mieszkańców naszej gminy otworzyło już swoje domy, dając uchodźcom schronienie i wyżywienie. To piękny i szlachetny gest, za który serdecznie dziękujemy. Pomoc powinna być przemyślana. Jeżeli to zrobiłeś na własną rękę lub planujesz pamiętaj, że fakt przyjęcia pod swój dach uchodźców należy zgłosić do Urzędu Gminy, kontakt tel. 91 38 49 011, email: ug@rewal.pl.


Zgłoszenie powinno zawierać następujące informacje:

  • adres pobytu, kontakt telefoniczny,
  • ilość osób, w tym ilość dzieci oraz ich wiek,
  • wyuczony/wykonywany zawód osób pełnoletnich.


Wszystkich chętnych do udzielenia pomocy rzeczowej, informujemy że miejscem zbiórki jest Hala Sportowa w Rewalu, która czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 9-20, natomiast w soboty w godzinach 9-15.

Uprzejmie prosimy aby pomoc rzeczowa, obejmowała nowe, bądź nieużywane produkty. Wszystkie produkty należy tematycznie posegregować. Ułatwi to dalszą koordynację pomocy w punktach przeładunkowych. Ważne aby dary przekazywać w kartonach z informacją, co się znajduje w środku.

Od 7 marca 2022r. (poniedziałek) będzie funkcjonował Pełnomocnik Wójta Gminy ds. uchodźców i pomocy humanitarnej dla obywateli z Ukrainy w Gminie Rewal.


Wójt Gminy Rewal
Konstanty Tomasz Oświęcimski