Setki turystów bawiły się w sobotnie popołudnie na Pikniku Wąskotorowym, zorganizowanym na dworcu w Rewalu przez Nadmorską Kolej Wąskotorową.

Impreza rozpoczęła się od przedstawienia dla dzieci, w którym, w autorskim programie wystąpił Klaun Tomi, znany pasażerom nadmorskiej wąskotorówki jako Wesoły Konduktor. W półgodzinnym show nie brakowało zabawnych animacji dla maluchów oraz pomysłowych trików iluzjonistycznych. Następnie na scenie wystąpił Włodek Zdzienicki, który zagrał na harmonijce standardy bluesowe i zespół Bastek Band z Kamienia Pomorskiego.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, na sobotniej imprezie uhonorowany został milionowy pasażer, przewieziony przez spółkę Nadmorska Kolej Wąskotorowa w latach 2014-22. W ceremonii wzięli udział: poseł Artur Łącki, Starosta Gryficki Ryszard Chmielowicz, Wójt Gminy Rewal Konstanty Tomasz Oświęcimski, Sołtys Rewala Dominika Winiarska-Chodziutko oraz prezes Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej Janusz Cetera. Milionowy pasażer, którym okazał się pan Ryszard Błażej  z Wrocławia, przybył na piknik z pobliskiego Pustkowa, gdzie  przebywa na urlopie z żoną Agatą oraz synkiem Wojtusiem. Pan Ryszard został obdarowany wieloma upominkami, z których najcenniejszym okazał się voucher na weekendowy pobyt dla całej rodziny w jednym z kompleksów wypoczynkowych Sandra SPA w Karpaczu lub Pogorzelicy, ufundowany przez sponsora – Janusza Zalewskiego. 

Podczas sobotniego pikniku nie brakowało konkursów, w których nagrody ufundowała Nadmorska Kolej Wąskotorowa oraz partnerzy z Parku Wieloryba w Rewalu, Muzeum Multimedialnego w Trzęsaczu i niechorskiej Motylarni. Jak na każdym pikniku organizowanym przez Nadmorską Kolej Wąskotorową pojawiła się również niezawodna jak zawsze Grupa Rekonstrukcji Historycznej „Nałęcz”, która zaprezentowała się w historycznych strojach i oddała salwę z armaty. Armatę odpalił wójt  Gminy Rewal we własnej osobie.

Na zakończenie imprezy, tuż po godz. 20, na dworcowej scenie pojawił się zespół Żuki, w składzie:  Piotr Andrzejewski, Adam Staniszewski, Marek Posieczek, Jerzy Bołka oraz Joachim Perlik. W ponad godzinnym koncercie składającym się z największych przebojów z repertuaru The Beatles, Krzysztofa Klenczona i Czesława Niemena panowie z Bydgoszczy po raz kolejny udowodnili, że pomimo upływającego czasu (już 35 lat razem na scenie) liczy się nie wiek, a rockandroll’owa pasja i muzyczny profesjonalizm. Wszystkie utwory, zaprezentowane na dworcowej scenie w Rewalu zostały wykonane na najwyższym, artystycznym poziomie, co doceniła publiczność, nagradzając artystów oklaskami.

Nadmorska Kolej Wąskotorowa, organizator Pikniku Wąskotorowego w Rewalu serdecznie dziękuje wszystkim osobom i instytucjom, które wsparły sobotnią imprezę.

Dziękujemy naszym sponsorom: Starostwu Powiatowemu w Gryficach, Gminie Rewal, Nadleśnictwu Gryfice, Wodociągom Rewal oraz Panu Januszowi Zalewskiemu.

Wielkie podziękowania należą się też naszym partnerom. Dziękujemy za wsparcie Parkowi Wieloryba z Rewala, Motylarni z Niechorza, Muzeonowi z Trzęsacza oraz zawsze niezawodnej Grupie Rekonstrukcji Historycznej „Nałęcz” z Trzebiatowa.

Imprezę wspierali również partnerzy medialni: Kurier Szczeciński i Infoludek, którym również serdecznie dziękujemy.

 

Nadmorska Kolej Wąskotorowa