Muay Thai jest ringowym sportem walki. Jest to sztuka walki rozgrywana w stójce (zawodnik leżący na deskach nie uczestniczy w walce). Formuła walki jest wyłącznie full contact, gdzie ciosy zadaje się z pełną siłą. W Polsce boks tajski uprawia się od końcówki lat 90 tych XX wieku.

W boksie tajskim kładzie się również szczególny nacisk na używanie niskich kopnięć okrężnych. Podstawą stylu jest kopnięcie na brzuch. Posiada ono dużo wariantów – m.in. jako kopnięcie opadające z góry w dół. Wykonywane jest z mocnym dokręceniem ciała, a nawet obrocie zawodnika po nietrafieniu celu. Powierzchnią kopiącą jest w nim goleń, rzadziej stopa. Boks tajski przywiązuje dużą wagę do klinczu, czyli walki w zwarciu. Jest to łatwo rozpoznawalny element tej sztuki walki. Pozycja walki jest głównie frontalna, ręce trzyma się szerzej niż w bokserskiej gardzie, dzięki czemu trudniej złapać w klincz i zarazem pozwala to bronić się przed atakiem łokciami. Cechami wyróżniającymi Muay Thai na tle innych popularnych stylów jest szerokie użycie uderzeń łokciami i kolanami (w formule amatorskiej na łokcie, kolana i korpus są zakładane ochraniacze, w walkach zawodowych są one nie osłonięte). Dnia 9 października odbył się pierwszy trening muay thai na hali sportowej w Rewalu. Gościem specjalnym był zawodnik oraz trener głównej filii Nak Muay w Szczecinie – Marcin Parcheta 5-krotny mistrz świata muay thai. Poza tym odwiedzili nas goście specjalni z zaprzyjaźnionych klubów sportów walki. Osobą która prowadzi treningi w rewalskim klubie jest Mateusz Matecki – trener z międzynarodowymi uprawnieniami IFMA (International Federation of Muay Thai), który już dwukrotnie wyjeżdżał do Tajlandii aby trenować i zdobywać nowe doświadczenia. Poza tym Mateusz ukończył studia na kierunku wychowanie fizyczne oraz zdobył wiele uprawień z zakresu kultury fizycznej.

Nak Muay Rewal zaprasza w każdy poniedziałek i czwartek o godz.19.00 na halę sportową w Rewalu.

Na treningi zapraszamy dzieci powyżej 10 roku życia, młodzież i dorosłych. Trenuj swoje ciało i charakter. Więcej informacji pod nr tel. 503 692 148.