Pomimo trudnych okoliczności, Gmina Rewal nie traci z oczu spraw najważniejszych czyli dbania o jak najlepsze przygotowanie do nadchodzącego sezonu. Z roku na rok planowane i realizowane są kolejne inwestycje, mające na celu poprawę naszej infrastruktury a tym samym podniesienie atrakcyjności turystycznej Gminy Rewal.

Obecnie najważniejsze prace trwają nad poprawą funkcjonowania sieci wodno-kanalizacyjnej. Pierwszy projekt polega na renowacji kanalizacji sanitarnej i budowie kanalizacji deszczowej na ul. Bursztynowej w Niechorzu.  Przedsięwzięcie jest częściowo finansowane z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020.

Drugi niezwykle ważny projekt jest związany z wodą. W Trzęsaczu rozpoczęto budowę czterech zbiorników retencyjnych o pojemności 420 m3 każdy, ponadto trwają właśnie prace  modernizacyjne w stacji uzdatniania wody oraz budowane są nowe ujęcia.

Gmina Rewal nie zaniedbuje również dróg. W tej dziedzinie również prowadzone są dwie ważne inwestycje. Pierwsza z nich to rozbudowa ul. Słonecznej pomiędzy miejscowościami Pobierowo – Pustkowo, wraz z przebudową odc. ul. Granicznej. Termin realizacji zadania to połowa czerwca br. Drugim niezwykle ważnym projektem, z uwagi na postępy prac przy powstającym hotelu Gołębiewski, jest rozbudowa ul. Grunwaldzkiej. Przewidywany termin realizacji zadania to koniec maja br.

Przy okazji warto wspomnieć, że już niebawem, 30 kwietnia Zarząd Dróg Wojewódzkich rozstrzygnie przetarg na wykonanie ścieżek rowerowych na trasach Rewal – Niechorze oraz Pobierowo – Pustkowo. Jest więc szansa, że już niebawem rozpoczną się prace nad tą, długo oczekiwaną inwestycją.