Mamy talenty” to swego rodzaju konkurs dla dzieci i młodzieży z terenu gminy Rewal, chcących zaprezentować swoje wyjątkowe zdolności w rozlicznych dziedzinach artystycznych takich jak taniec, śpiew, gra na instrumentach muzycznych, malarstwo, rysunek i wiele innych. Od pięciu lat wydarzenie cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem, zarówno ze strony uczestników konkursu jak i tłumnie stawiającej się widowni.

Głównym organizatorem wydarzenia od samego początku jest Rada Rodziców działająca przy Zespole Szkół Sportowych w Rewalu, wspierana przez pracowników Gminnego Ośrodka Kultury oraz szkoły w Niechorzu i Pobierowie.

Tegoroczne „Mamy talenty” odbyły się 22 marca w Gminnym Ośrodku Kultury w Rewalu. Wśród zebranych gości znaleźli się: Wójt Gminy Rewal Robert Skraburski, Przewodnicząca Rady Joanna Drzewińska – Dąbrowska, Dyrektorki szkół Wanda Błachuta – Szukała, Jolanta Pytlas i Marela Wawrzyniak i wielu innych. W jury zasiedli Profesor Elżbieta Sawicka, solistka występującą na scenach wielu polskich i europejskich teatrów muzycznych i oper, na co dzień ucząca śpiewu; Mirosława Białas współpracująca z Katedrą Edukacji Artystycznej Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Orkiestrą Academia, Beata Kosiedowska lokalna artystka o niezwykłym talencie malarskim oraz Danuta Gudzio absolwentka Szkoły Baletowej w Poznaniu, pracownik m.in. Polskiego Teatru Tańca Konrada Drzewieckiego, asystentka dyrektora artystycznego w Teatrze Muzycznym w Poznaniu, solistka Teatru Wielkiego we Wrocławiu.

W konkursie swoje talenty zaprezentowało 14 uczniów z lokalnych szkół, wśród których znaleźli się:

1.Kacper Solarski – taniec;
2.Kacper Kamyk – taniec;
3.Orkiestra Instrumentów Perkusyjnych klasa I z Niechorza – utwór Johanna Straussa „Polka”;
4.Bartek Ryczko – prace plastyczne
5.Julia Chukwu – prace plastyczne
6.Franciszek Roustm – prace plastyczne
7.Wiktoria Sztandera – śpiew
8.Paulina Tasarz – śpiew
9.Agata Wójcik – śpiew i gra na gitarze
10.Patryk Jaworski – śpiew
11.Łukasz Cygan – śpiew
12.Daria Studzińska – keyboard
13.Piotrek Puchała – gitara
14.Wojciech Niedroszlański – śpiew własny utwór

Po długich naradach, jury ogłosiło zwycięzcę V edycji „Mamy talenty” oraz miejsce II i III. Największe uznanie w oczach jury zyskała Julia Chukwu uzdolniona plastycznie miłośniczka surrealizmu. Miejsce II zajęła Daria Studzińska pogłębiająca swe zdolności muzyczne na lekcjach w GOK, która ujęła publiczność i jury kankanem zagranym na keyboardzie. Miejsce III zajęła Wiktoria Sztandera o przepięknym głosie, która zaśpiewała utwór Natalii Kukulskiej pt. „Dłoń”.

Komisja Konkursowa przyznała cztery wyróżnienia , które otrzymały następujące osoby: 1. Orkiestra Instrumentów Perkusyjnych klasa I z Niechorza
2. Wojciech Niedroszlański
3. Agata Wójcik
4. Franek Roustm

Przyznana została jeszcze jedna nagroda- Nagroda publiczności, która trafiła do Orkiestry Instrumentów Perkusyjnych z klasa I Szkoły Podstawowej z Niechorza. Gratulujemy zwycięzcom, wyróżnionym i wszystkim uczestnikom.