Konferencja Episkopatu Polski podjęła decyzję, by rok 2014 ogłosić Rokiem bł. Edmunda Bojanowskiego, założyciela czterech gałęzi zgromadzenia Sióstr Służebniczek. W tym roku przypada bowiem 200 rocznica jego urodzin.

Życie bł. Edmunda Bojanowskiego, pokazuje, ile dobrego może zdziałać człowiek mający kochające i otwarte na potrzebujących serce. Uważany za prekursora soboru watykańskiego II i apostolstwa świeckich inspiruje do pełnienia bardziej aktywnej roli w Kościele i podjęcia większej za niego odpowiedzialności.

Pamięć o tym „serdecznie dobrym człowieku” i rok, któremu patronuje bł. Edmund Bojanowski, może być dla nas okazją do służby bliźnim i okazywania im miłości miłosiernej.

11 V (niedzielę) w Kościele w Pogorzelicy o godz. 11.30 odbyła się Uroczystość z okazji obchodów 200 rocznicy urodzin bł. Edmunda – Patrona Przedszkola zorganizowanej przez Siostry Służebniczki. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą, którą odprawił ks. Proboszcz Józef Czujko. Po Mszy Świętej Rodzice z Przedszkola Sióstr Służebniczek w Niechorzu wraz z dziećmi wystąpili w przedstawieniu- przybliżając wszystkim zgromadzonym w kościele postać i życie bł. Edmunda. Obsada przedstawienia „Jak Ojciec i Matka”

NARRATOR: Malwina Dworzyńska
BŁ. EDMUND BOJANOWSKI: Michał Wyszyński
MAŁY EDMUND: Piotruś Niemiec
PANI TERESA (mama Edmunda): Joanna Niemiec
KSIĄDZ: Józef Mierzwa
SIOSTRA SŁUŻEBNICZKA: Iwona Mierzwa
SŁUŻĄCE: Ewa Bereźnicka, Sabina Sosna
DOKTOR: Jacek Brodziński
HRABIANKI: Magdalena Bereźnicka, Sabina Sosna
KOBIETY WIEJSKIE: Monika Maślona, Dominika Winiarska – Chodziutko,
Ewelina Łowczynowska

DZIECI W OCHRONCE: Maciej Klicz, Ala Maślona, Lena Brodzińska
Klaudia Chodziutko, Milena Sosna, Karolina Mierzwa, Zuzanna Olejniczak Pomimo zmiennej pogody po przedstawieniu udał się poczęstunek przy kościele, zabawa z aktorami Teatru Duet z Krakowa. Odbyła się również loteria fantowa. Składamy serdeczne podziękowania naszym wspaniałym aktorom- Rodzicom i dzieciom. Wszystkim Rodzicom z przedszkola za wkład i pomoc w przygotowaniu tej uroczystości, oraz życzymy wielu łask Bożych spływających przez pośrednictwo bł. Edmunda Bojanowskiego. Dziękujemy za przybycie wszystkim zaproszonym gościom, którzy pragnęli zapoznać się z postacią bł. Edmunda – patrona roku 2014 w Kościele w Polsce.

Siostry Służebniczki