Ulica Grunwaldzka to główny trakt spacerowy w Pobierowie. Jest to zarazem najdłuższa ulica w całej gminie Rewal – ma około 3,5 km długości – i cały czas biegnie równolegle do morza. Łączy Pustkowo z terenami po byłej jednostce wojskowej, gdzie niedługo powstanie wielki, prywatny kompleks turystyczny.

Wokół ulicy Grunwaldzkiej kręci się życie codzienne w miejscowości. Kilka lat temu podjęto decyzję, aby fragment ulicy w centralnej części Pobierowa stanowił deptak dla wczasowiczów. W okresie letnim na czaro-czarnym asfalcie pojawiają się liczne kolorowe stragany oraz stoliki dla klientów licznych tutaj restauracji i smażalni.  Ulica tętni życiem! Oprócz sklepów, salonów gier, restauracji i straganów przy ulicy Grunwaldzkiej turysta i mieszkaniec może także odnaleźć aptekę, ośrodek zdrowia czy pocztę, czyli instytucje niezwykle ważne w codziennym funkcjonowaniu.

Spacer ulicą Grunwaldzką daje doskonałą możliwość przyjrzenia się, jak zmieniało się Pobierowo na przestrzeni czasu. Widać tutaj typowe dla PRL-u ośrodki wczasowe budowane z wielkiej płyty czy równie stylowe kawiarnie. Tuż obok można jednak podziwiać nowoczesne hotele, apartamentowce i restauracje przykuwające uwagę przechodniów w dzień i w nocy. Po drodze widać też ośrodek należący do Uniwersytetu Szczecińskiego, który na początku XX wieku zapoczątkował turystyczny boom w Pobierowie. Na początku i końcu ulicy widać charakterystyczne dla tej miejscowości lasy – tak gęste, że z trudem można dostrzec pochowane pośród drzew małe pensjonaty i ośrodki dla tych, którzy cenią sobie wypoczynek w ciszy. W centrum miejscowości ulica jest odsłonięta od drzew, a teren mocno zagospodarowany. Mieszkańcy mówią, że Grunwaldzka jest jak całe Pobierowo – pełna kontrastów i atrakcji dla każdego.

Przecinająca ulicę Grunwaldzką ulica Jana z Kolna łączy dwa ważne punkty Pobierowa. Z jednej strony dworzec autobusowy, z drugiej zjazd na plażę zakończony drewnianym podestem, dzięki któremu z uroków morza mogą skorzystać w Pobierowie także osoby niepełnosprawne.