Ostatni piłkarski tydzień minął w zmiennych nastrojach. W ubiegłym tygodniu rozpoczęli go nasi zawodnicy trampkarzy młodszych. Podopieczni Jarka Włodarczyka nie dali szans swoim rówieśnikom z Sparty Gryfice i pokonali ich 10-1. Tego samego dnia nasi najstarsi zawodnicy po zaciętym i emocjonującym pojedynku zremisowali  1-1 z drużyną Pomorzanina Sławoborze. Warto podkreślić, że zespół naszych przeciwników zajmuje czołowe lokaty w rozgrywkach II ligi  oldboi.  Następnego dnia nasza najbardziej reprezentatywna drużyna seniorów rozegrała swój mecz ligowy z  Promieniem Mosty.

Niestety  osłabieni licznymi kontuzjami nasi seniorzy odnotowali pierwszą porażkę w tej rudzie rozgrywek ligi okręgowej ZZPN. Mimo znaczących ubytków kadrowych nasz zespół zdominował  drużynę gospodarzy, którzy  okazali się bardzo skuteczni i w pierwszej połowie zdobyli 2 bramki po „zabójczych” kontrach. Druga część spotkania to nieustający atak naszej drużyny. Niestety brak skuteczności oraz fantastyczna postawa bramkarza gospodarzy sprawił, że udało sie zdobyć tylko jedną bramkę po strzale Kamila Bogusza. Porażka 2-1 nie przekreśla szans awansu naszego zespołu. Nadal znajduję się on na 2 miejscu premiowanym awansem.  W niedzielne popołudnie swój wyjazdowy mecz rozegrali nasi juniorzy, którzy zremisowali 1-1 z Wichrem Brojce i nadal liczą się w walce o zwycięstwo w swoich rozgrywkach. Już dziś zapraszamy na ich mecz, który zostanie rozegrany w najbliższą niedzielą  24.04.2016  na stadionie przy ulicy Leśnej w Niechorzu. Przeciwnikami podopiecznych Krzysztofa Cepka będą juniorzy Iskry Golczewo. Nasze humory znacznie poprawiły drużyny żaków i skrzatów. 20.04.2016 na stadionie w Rewalu drużyna naszych żaków w swoich rozgrywkach po raz kolejny zdeklasowała naszych przeciwników zwyciężając kolejno: Polonię Płoty 7-0, Regę Trzebiatów 6-0 oraz Spartę Gryfice 8-0. Kilka godzin po tych wydarzeniach na stadionie w Niechorzu swoje mecze rozegrali zawodnicy naszych skrzatów. Podopieczni Michała Wojtowicza i Mariusza Mamińskiego nie chcieli być gorsi od swoich starszych kolegów i zwyciężyli :   Iskrę Golczewo 12-0, Regę Trzebiatów 9-1 oraz Spartę Gryfice 6-3. Jest nam miło poinformować, że ten zespół już w lipcu bieżącego roku weźmie udział w prestiżowy międzynarodowym turnieju Wrocław Cup. W naszym klubie trwają przygotowania do I Festiwalu Piłki Nożnej, który odbędzie się 03.05 2016 na naszym stadionie w Niechorzu. Tego dnia oprócz licznych atrakcji, turniejów, konkursów, meczy ligowych już dziś zapraszamy do udziału w I Mistrzostwach Sołectw  O Puchar Wójta Gminy Rewal. Z naszych informacji wynika, że drużyny z poszczególnych miejscowości rozpoczęły już przygotowania. Informacje na temat turnieju i zasad przedstawimy w najbliższym tygodniu.

Zapraszamy serdecznie na nasz najbliższy mecz seniorów. Podopieczni Tadeusza Piotrowskiego zmierzą się z kolejną drużyną z aspiracjami do awansu Mierzynianką Mierzyn. Drużyna naszych najbliższych rywali była liderem po rundzie jesiennej. Zawody te odbędą się w najbliższą sobotę 23.04.2016 na stadionie w Niechorzu o godzinie 15.00. Zachęcamy do przyjścia w sobotnie popołudnie na nasz stadion i liczymy na gorący doping w tym trudnym meczu dla naszej drużyny.

Krótka charakterystyka naszego przeciwnika :

barwy: czarno-biało-wiśniowe
data założenia: 1986
Dane kontaktowe:
72-006 Mierzyn
ul. Długa 20C
telefon: kierownik Orłowski:
www: www.gksmierzyn.plhttp://www.facebook.com/pages/GKS-MIERZYN/198952793470464?sk=wall
e-mail: gksmierzyn@wp.pl
prezes: Adam Karczmarczuk
trener: Mateusz Maciejewski

historia:

Klub sportowy w Mierzynie powstał w latach 60. poprzedniego wieku i stanowiła go sekcja piłkarska. Działalność sportowa prowadzona była pod patronatem Gminnej Spółdzielni Rolniczej.
W latach 80. działała aktywnie tylko sekcja piłki nożnej dziewcząt.
W roku 1986 nastąpiło załamanie działalności sportowej. Po kilku miesiącach przerwy powstała nowa sekcja piłki nożnej męskiej przy wydatnym wsparciu organizacyjnym ze strony pana Romana Maciejewskiego. Udało się wystartować z klasy rozgrywkowej „A” i stopniowo awansować do klas wyższych pod nazwą ISKRA MIERZYN.
Już w latach 90. zmieniono nazwę na GKS MIERZYN, czyli Gminny Klub Sportowy. Największym sukcesem klubu z Mierzyna jak do tej pory był awans do IV ligi obecność w niej przez dwa sezony 2005/2006 i 2006/2007.

Kibicuj swoim biało- niebieskim drużynom !

Prezes LKS „Wybrzeże Rewalskie” Rewal

Adrian Żoła