W ubiegłą środę, 8 lipca gminę Rewal odwiedziła ekipa TVN, która zbierała materiał o najpiękniejszych nadmorskich miejscowościach i atrakcjach, zachęcający do wypoczynku nad polskim morzem. Reporterzy odwiedzili Trzęsacz ze słynnymi ruinami oraz Multimedialne Muzeum na Klifie. W Rewalu udali się do centrum z wielorybami, nagrywając ujęcia z platformy widokowej na słoneczną, pełną turystów plażę. Kolejnym przystankiem było Niechorze i Park Miniatur Latarni Morskich.

Na niechorskim pirsie udało się przeprowadzić krótką rozmowę z ratowniczką, która objaśniła na czym polega jej praca i jak jest ważna dla bezpieczeństwa wypoczywających turystów. Z Niechorza ekipa wybrała się w podróż Nadmorską Koleją Wąskotorową do Pogorzelicy, w której towarzyszył jej Pan Maciej Łozdowski odpowiedzialny za promocję kolejki. Powiedział on kilka słów o niezwykłej historii tej jednej z najcenniejszych atrakcji Wybrzeża Rewalskiego.

Krótki materiał będzie można zobaczyć na antenie TVN w programie „Dzień dobry TVN” najprawdopodobniej już w najbliższą sobotę.